Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Praktické služby pro každého

Vyjížďka v přírodě

Vyjížďka v přírodě může být skvělým zážitkem. Ačkoliv se jedná o poměrně velké tvory, jsou velmi citliví, vnímaví a jízda na nich je zážitkem na celý život. Vyjížďky jsou velmi odpočinkové a relaxační a nemusíte se bát, ani pokud jste v sedle nikdy neseděli. Pro turistické vyjížďky se používají zkušení koně, vhodní pro jezdce, kteří toho o jízdě na koni a práci s nohami a otěžemi příliš neví.

Jak zabavit děti během deštivého dne

Začíná nám období dešťů a sněhu. Určitě si teď většina maminek říká, co dělat s dětmi doma? Vždyť mají děti vše okoukané. Co nového vymyslet, aby byli všichni spokojení? Přinášíme tipy na aktivity na doma, když venku není zrovna počasí na řádění a dovádění.

Kdo je to influencer a jaká je jeho práce?

V dnešní době, kdy nás zahlcují média, a sociální sítě, jsme ovlivněni názory ostatních. Zajímáme se o životy jiných lidí a přesto, že si to nepřiznáme, srovnáváme s nimi vlastní životy, s kterými nejsme mnohdy spokojeni. Jak to tedy s těmi influencery je? Jaká je jejich práce, a co si můžeme z jejich aktivit odnést?

Muňa muňa

Muňa muňa, latinsky Minthostachys setosa, je jedním z mnoha darů jihoamerických And. Připomíná naši českou meduňku a její účinky jsou přímo zázračné. Má blahodárný vliv na lidský organismus –funguje jako prevence a pomáhá léčit řadu onemocnění. Setkat se s ní můžeme pod řadou názvů.

Jak na homeoffice

Chystáte se na homeoffice, na volnou nohu a chcete se co nejlépe připravit na to, co vás čeká? Často je to celá řada nepředvídatelných věcí, o kterých by vás nenapadlo ani přemýšlet. Jendo je však jisté - homeoffice by měl být především produktivní a neměli byste u počítače nebo jiné činnosti strávit celý den. Pointa homeoffice je mimo jiné i ta, že ušetříte čas za cestu a máte ho více pro sebe.

Ženské kruhy jako návrat k přirozenosti

Ženské kruhy jsou v poslední době velice oblíbené. Jsou ideálním způsobem návratu k sobě sama, k přirozenosti ženství a ke společnému sdílení s dalšími ženami všech věkových kategorií. Dívka, slečna, žena, matka, stařena. Co přivedlo k tématu kruhu vás?

Prostor kolem nás jako odraz nás samých

Ne nadarmo se říká, že je prostor, v kterém žijeme, odrazem nás samých. Nepořádek prozrazuje chaos uvnitř nás a uklizený prostor zase klid a pocit vnitřní harmonie. Někdy to jde i naopak – úklidem se přiblížit k vlastní rovnováze. Jak to tedy vlastně je?

Jak bojovat s vandalismem a jak dopřát obyvatelům větší pocit bezpečnosti

Ať chceme nebo nechceme, v každé obci jsou místa, která jsou více či méně vystavena horší bezpečnosti. Zkrátka je mnoho důvodů, které vedou k nutnosti mít větší přehled o dění v ulicích. Města zvláště v posledních letech s cílem zvýšit bezpečnost svých obyvatel ale i majetku vylepšují a rozšiřují své kamerové systémy.

Jak vybrat pilu

Pila do domácnosti, do práce, prostě všude. Bez pily se dnes většina řemeslníků ani kutilů neobejde. Jak vybrat tu správnou, s tím vám poradí náš článek, ve kterém srovnáme jednotlivé typy pil.

Nadměrná spotřeba mikrotenových sáčků a jejich alternativa

Mikrotenové sáčky, kdo by je někdy nepoužil? Jejich produkce i spotřeba je však nadměrná, takže se stále častěji hledají alternativy, kterými mohou být kompostovatelné nebo po domácku vyrobené sáčky. Pojďte se s námi na tuhle problematiku podívat blíž.

Jak na fotografii interiéru

Profesionální fotografie je díky stále levnějšímu technickému vybavení dostupná prakticky všem. Lze ji rozdělit do několika kategorií, mezi které spadá i fotografování interiérů. Dnes se podíváme na několik tipů, které vám to usnadní.

Jak vybrat přepravník nebo-li minidumper

Nemusíte být stavař, abyste potřebovali minidumper. Stačí, když máte zahradu. Občas je potřeba přemístit staré cihly, písek a další materiál a ne vždy je prostor nebo síla použít jiný způsob. Jak tedy vybrat ten pravý?

Jak pečovat o kytaru

Pokud si koupíte hudební nástroj (nebo ho dokonce zdědíte), je dobré se o něho naučit pečovat. Budeme se dnes bavit o péči o kytaru. Předpokládejme, že to je kytara hraná, žádný historický kousek, který je jen na okrasu.

Senior Park v Olomouci

Senior Parky mají ve své filozofii úctu ke svým obyvatelům, péči o ně a v neposlední řadě podporu společenského života nejen za zdmi areálu. Personál Senior Parku se tak postará o základní provoz bezbariérových bytů, ale také nabízí stálý a zajímavý program pro nájemníky.

Proč je nezbytné provádět trimování?

Úprava srsti u psů je důležitá součást péče o zvířecího mazlíčka. Srst se skládá z podsady a pesíků, delší chlupy chrání před deštěm, kratší pejska zahřívají. Při trimování dochází k vytrhávání staré srsti s kořínky, což pomůže regeneraci srsti. Srst potom lépe dorůstá a je odolná. Tato úprava se hodí pro drsnosrstá plemena, která nelínají podle období roku, jako ostatní psi. Srst drsnosrstých psů dorůstá průběžně a je velmi hustá. Po trimování působí srst svěžeji a zdravěji a celkově srst obnoví.

Balení potravin do zatavovací fólie

Je-li i váš business spojený s potravinářským průmyslem, jistě víte, že bez vhodného balení potravin se neobejdete. Pokud chcete dodávat své výrobky čerstvé a v té nejlepší kvalitě, aniž by utrpěly přepravou ke svému cíli, musíte zvolit vhodný způsob, jak je zabalit a uchovat co nejdéle tak, jak vypadaly, když opouštěly vaši výrobu.