Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Ženské kruhy jako návrat k přirozenosti

Podstata ženského kruhu

Ženské kruhy jsou dnes návratem k tomu, co bylo dříve přirozené. Ženy, které se setkávaly u drhání peří a dalších činností, společně sdílely vše, co se v jejich životech odehrávalo. Popovídaly si o domácnosti, o rodině, o statku, o tom jak se která cítí. Byly si oporou. To vše se postupně vytratilo a přešlo u mnohých v drby a pomluvy.

Jen si vzpomeňte, jak to vypadá, když si jdete sednout na kávu vy – proberete, která kamarádka má nový účes, nového přítele a zda jednala správně? V ženských kruzích tohle není zvykem. Vše se řeší na rovinu, otevřeně a každá žena mluví za sebe. Promlouvá moudře nebo mlčí.

První návštěva ženského kruhu

Většinou jsou to stěžejní životní témata, která nás dovedou k ženskému kruhu a jeho prožití. Pro někoho to může být přechod z jednoho životního období do druhého, pro jiného silné trauma nebo naopak cesta za objevením vlastního ženství a touha sdílet něco krásného, co vyvěrá ze samotného nitra. Protože každá žena je krásná.

Některé kruhy jsou pouze ženské, jiné jsou i pro muže. Většinou je předem dáno téma – návrat k sobě, mateřství, ztráta dítěte a podobně. Své kruhy mají i muži. U nás se můžete setkat s otevřenými kruhy, tedy těmi, kam můžete přijít kdykoli a s uzavřenými kruhy, které sestávají z více setkání v téže ženské sestavě.

Kruhem provádí ženy, které se často zajímají o nejrůznější rituály, ať už jsou to přechodové nebo třeba spojené s menstruací a často jsou to také maminky nebo ženy těšící se na první miminko.

Takže, co přivede na kruh vás?

Podoba ženského kruhu

Ženské kruhy se mohou většinou pochlubit krásným prostředím. Přítmí, svíčky, oltář plný minerálů a dalších předmětů, darů přírody a karet, které se stanou rádci pro celý večer. Mohou bít vytvořeny z dřevěných stolečků nebo barevných šátků a většinou mají tvar kruhu. Kolem něj jsou rozmístěny polštáře k sezení.

Osobní zkušenost

Na ženském kruhu mne nejvíce překvapila otevřenost zúčastněných žen. Na začátek se uvedlo téma, kterým byl návrat k sobě. Nejprve jsme se všechny představily, řekly pár vět o sobě a popřemýšlely, co pro nás tohle téma znamená. Následovala chvilka tance a meditace, která nás navrátila do vlastního nitra a pomohla nám hlouběji pojmenovat vše, co nás trápí a co je potřeba v našem nitru uzdravit. Začátek byl spíše tichý, ale postupně se všechny ženy uvolnily a byly mnohem sdílnější a otevřenější.

Silně na mne zapůsobilo, jak rozdílnou energii jednotlivé ženy měly, jak silná ženskost z nich vyzařovala, kolik sebereflexe a vnitřní síly v sobě dokázaly najít. Součástí kruhu byla také žena po přechodu, které toužila pořádat své vlastní kruhy. Vyzařovala kolem sebe silnou ženskou auru a byla plna energie – ačkoli jí muselo být alespoň 55 let, nehádala bych jí podle její vitality ani 40. Čišela z ní ženská moudrost, předávaná po generace. A já se na ni jen dívala a přála si, abych byla jednou jako ona. Působila jako stará kněžka.

Některé ženy mluvily o dalších pobytech a rituálech, kterých se účastnily. Bylo velice zajímavé nahlédnout také jinam a nabrat inspiraci pro další osobní rozvoj.

Doporučení na závěr

Ženské kruhy bych doporučila všem ženám, kterým chybí v životě přirozená ženská energie a možnost společného sdílení. Na kruzích potkáte ženy, které na sobě pracují, zajímají se o vlastní emoce a především se s nimi učí pracovat.

Osobní rozvoj někdy začíná malými krůčky, ale to, co vám ženské kruhy nabídnou, rozhodně malé není. Určitě se jedná o nevšední zážitek.

Fotografie