Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Údržba domu

Jak na čištění kusových koberců

Máte strach, že je koberec spíše lapač prachu a nosič bakterií? Nemusí tomu tak být a vaše koberce mohou být stále čisté, pokud zvolíte správnou metodu čištění.

Jak začít s ekologickým praním

V současné době se stále více rozmáhá trend non toxic domácností a navrácení k šetrným prostředkům na úklid a praní. Ať už vás vede k ekologickému praní cokoliv, tak správný začátek je důležitý. Prvotní neúspěch vás může nadobro odradit, což by byl škoda. Pojďme se dnes podívat, jak začít ekologicky prát.

Správná péče o parkety

Parkety jsou krátké dřevěné desky, které se skládají do různých vzorů. Přestože se s nimi setkáváme už velmi dlouho, tak jde o oblíbenou a stále moderní podlahovou krytinu, která vám při správné péči vydrží dlouhé roky. A jak správně o parkety pečovat? Na to se dnes podíváme.

Prostor kolem nás jako odraz nás samých

Ne nadarmo se říká, že je prostor, v kterém žijeme, odrazem nás samých. Nepořádek prozrazuje chaos uvnitř nás a uklizený prostor zase klid a pocit vnitřní harmonie. Někdy to jde i naopak – úklidem se přiblížit k vlastní rovnováze. Jak to tedy vlastně je?

Kvalitní zámečnické práce Vám ušetří čas i peníze

Tradiční zámečnické práce dnes neobnáší pouze klasickou výrobu klíčů. Pokud se obrátíte na zámečnickou pohotovost, snadno a rychle Vám například otevřou dveře od bytu, od auta i od trezoru. Pracují skutečně precizně, bez poškození zámku i dveří, a Vy se tak opět dostanete ke svému majetku, či dokonce svým blízkým, čekajícím za zabouchnutými dveřmi. Rozhodně se nevyplatí v těchto mimořádných situacích pokoušet se o opravu vlastními silami s nevšedními pomůckami, jen tím zvyšujete cenu opravy rozbitých zámků i dveří a ztrácíte čas.

Čistá domácnost bez námahy a starostí? Řešením je úklidová firma

Důkladný úklid celé domácnosti je velmi náročnou činností, a to nejen časově, ale také fyzicky. Nestíháte se starat o práci, rodinu, a ještě k tomu všemu o to, abyste měla čistý a vždy naklizený domov? S pracovními a rodinnými záležitostmi si sice musíte poradit sama, úklid však můžete přenechat profesionálům.

Jaké následky může mít nadměrná vlhkost v domě?

Nadměrná vlhkost se do staveb většinou dostává třemi způsoby. Nejčastějším, ale také nejvíce problémovým způsobem je vznik vlhkosti v důsledku poškozené nebo chybějící hydroizolace základové desky či střechy. Tento problém trápí často starší domky. 
Další příčinou pak může být voda, která zůstala v konstrukci po zdění nebo vybetonování.  Třetí možností je vlhkost, která vznikla v důsledku neočekávané události jako například povodně či havárie kanalizace.

Služby kominíka jsou stále nepostradatelné

Dokonce i v současnosti jsou kominické služby stále nepostradatelné a bude tomu tak dlouho, dokud budou lidé milovat výhody i romantiku kotlů, krbů a krbových kamen. Otrávit se oxidem uhelnatým můžete velmi snadno, pokud se nebudete dostatečně věnovat svým kamnům na pevná paliva nebo na plyn.