Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak na sebekázeň na homeoffice

Vstávejte na budík

Máte pocit, že jedním z benefitů homeoffice je možnost vyspávat? Pokud nemáte letitou praxi a nestačí vám pár hodin práce denně nebo nejste noční sova, budík si nařiďte. Vezměte si, že byste vstali v devět ráno – než se nasnídáte, vyčistíte si zuby, zacvičíte si a stihnete další ranní rituály, může být jedenáct dopoledne a to abyste šli za chvíli na oběd. Takže rada číslo jedna – vstávejte stejně, jako byste chodili do běžného zaměstnání, pouze si přispěte o čas, který nemusíte strávit cestováním.

Starejte se o sebe

Ačkoli pracujete z domu, nezapomínejte se o sebe starat. Ráno se učešte, dejte si sprchu, ženy se mohou namalovat a vezměte si na sebe pohodlné, ale pěkné oblečení. Uklízejte kolem sebe. Teprve až se budete cítit dobře a budete mít kolem sebe pořádek, bude se vám pracovat lehce. Ve chvíli, kdy na sobě budete mít týden staré triko a kolem sebe krabice od fastfoodu, nebudete se sami ve svém prostředí cítit dobře.

S tím se pojí také strava a sport. Jezte zdravě a pravidelně se hýbejte. Pohyb od postele přes koupelnu do pracovny vašemu tělu stačit nebude. Tím spíš, pokud máte tendenci ráno pouze zapnout notebook v posteli a pracovat z pohodlí peřin.

Prokrastinujte účelně

Ačkoli můžete mít ze začátku představu, že budete mnohem výkonnější, když vás nebudou neustále rušit kolegové, opak bude nejspíš pravdou. Nejde pouze o vyrušování, ale o pravidelné pauzy na kafe, společnou svačinu, gratulaci k narozeninám a podobně. Jsou to krátké pauzy, které vám pomáhají na chvíli vypnout a odpočinout si, abyste se vrátili k maximální efektivitě.

Ve chvíli, kdy budete mít snahu mít práci hotovou co nejrychleji, bude vaše pozornost po několika hodinách nepřetržité práce umdlévat a váš výkon se bude snižovat. Takže – odpočívejte.

Především vstaňte od činnosti, kterou děláte v rámci práce. Pokud pracujete na počítači, nedávejte si pauzy, při kterých budete brouzdat po internetu. Jděte třeba vynést koš a uvařit si čaj. Za další dvě hodiny hoďte prádlo do pračky a až dopere, za další dvě hodiny ho pověste a podobně.

Nevyhýbejte se sociálnímu kontaktu

Ze začátku si můžete užívat klid, který doma při práci máte, ale dříve nebo později vám začne chybět sociální kontakt. Proto navazujte nová přátelství a snažte se udržet ta stávající. Setkávejte se s lidmi, choďte na přednášky a užívejte si společné večery venku. Každý má míru potřeby sociálního kontaktu jinou, ale téměř nikdo nevydrží zcela sám.

S vlastním podnikáním vám pomohou také naše články Kvalitní palety pro logistiku a Balení potravin do zatavovací fólie.

Fotografie