Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak vybrat turbodmychadlo

Nejvyšší možný výkon a maximální rychlost. I z těchto důvodů se výzkumníci pustili do bádání a objevili pro nás a naše automobily turbodmychadlo. Dnes se bez něj moderní motor neobejde. Co je to vlastně turbodmychadlo a jak vybereme to správné pro náš vůz?

Turbo vs. turbodmychadlo

Někdo používá výraz turbodmychadlo, které je po jazykové i technické stránce správně, jiný mu říká zkráceně turbo. Je ovšem zajímavé, že někteří lidé si myslí, že jde o rozdílné díly v motoru. Ne, opravdu tomu tak není a jedná se o jeden a ten samý díl.

Turbodmychadlo je samo o sobě rozděleno na dvě části. Obě části jsou vybaveny lopatkovou turbínou. Turbíny jsou spojeny hřídelí a zatímco první turbína je poháněna proudem výfukových plynů, které by jinak vyšly z motoru bez jakéhokoliv užitku, druhá z turbín má za úkol nahnat do sání co nejvíce okolního vzduchu a tím tak zvýšit plnící tlak.

Výhodou turbodmychadla je zužitkování produkovaných výfukových plynů, čímž se zvyšuje účinnost celého motoru. Plnící tlak je navyšován i díky odpadním plynům a motor tím není nadále zatěžován.

Jak vybrat turbodmychadlo

Nejdůležitějším prvkem při hledání vhodného turbodmychadla pro váš vůz, je katalogové číslo. To najdete na povrchu každého turbodmychadla. Pokud se stane, že číslo je již nečitelné, můžete si u specializovaných prodejců dílů i automobilů toto číslo zjistit. Stačí zadat VIN vašeho automobilu a odborník číslo vašeho turbodmychadla najde v systému.

Pokud máte starší automobil, je možné, že došlo k přečíslování turbodmychadla. I v těchto případech vám pomůže VIN automobilu. Přečíslování je vždy evidováno, takže stejným způsobem odborník nalezne i shodu s vaším turbodmychadlem.

Zkušení automechanici i prodejci dílů dokáží najít vhodné turbodmychadlo i skrze velký techničák. Snadno dokáže identifikovat váš vůz a na základě tohoto zjištění ví, jaké turbodmychadlo váš automobil potřebuje.

Nejčastěji prodavané turba jsou:

Hledejte specialisty na turbo

Společnost FlexaMi Auto se zabývá prodejem nových i repasovaných turbodmychadel, vstřikovačů a čerpadel. Naši zkušení zaměstnanci již pomohli tisícům zákazníkům s dohledáním vhodného dílu pro jejich vozidlo. Náš pro-zákaznický servis zahrnuje identifikaci dílu i vhodný výběr nového turbodmychadla, vstřikovače či čerpadla. Bude-li třeba, pro váš díl osobně přijedeme a přivezeme vám rovnou díl nový. Za kvalitou našich produktů si pevně stojíme, takže na díly poskytujeme plnou 12 měsíční záruku.

Přijďte si pro radu, nebo rovnou nový či repasovaný díl. Vybrat si můžete například z více než 5000 ks turbodmychadel, které máme skladem. Těšíme se na vaši návštěvu. Více na informací naleznete na www.flexamiauto.cz.

Fotografie