Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Ekologické balení dárků

Když se bez balicího papíru neobejdete

Pokud trváte na balicím papíře, existují na trhu takzvané šedáky či havany. Tyto papíry se používají pro klasické balení zásilek. Jsou vyrobeny téměř výhradně z recyklovaného materiálu (o tom vypovídá i jejich barva).

K dostání je téměř v každém papírnictví a vyjde vám výrazně levněji než drahý balicí papír s nejrůznějšími motivy. Na první pohled se může zdát nudný, ale pokud použijete pěknou stuhu či visačku, bude vypadat mnohem zajímavěji. Pokud využijete látkovou stuhu, můžete ji opakovaně použít. Pro větší ekologičnost vašeho dárku můžete použít také papírovou lepicí pásku, namísto té plastové a místo stuhy lýko či jiný přírodní provázek. Dárky potom můžete ozdobit sušenými květy či smrkovými větvičkami, které každý dárek rozvodní a při každém rozbalení dodají ještě větší pocit Vánoc.

Časopisy a noviny

Staré časopisy a noviny můžete také zužitkovat. Můžete je použít jako balicí papír a poté odnést do kontejneru na papír, kam byste je stejně odnesli. Tato metoda balení dárků se používá už po staletí. Nebude vás to stát nic, a pokud zvolíte černobílé noviny, bude to vypadat i designově skvěle. Použít můžete také staré komiksy, mapy, noty a jiné tiskoviny, které doma najdete. Pokud chcete být kreativní, můžete potisk na tiskovinách použít jako takovou malou a nenápadnou nápovědu, co se skrývá uvnitř.

Textilie

Novým ekologickým trendem, pocházejícím z Číny, je balení dárků do textilií. Dárky můžete zabalit do textilií, které mají stejný tvar, jako byste je vystřihli z balicího papíru. Použít můžete staré triko, ubrus či lůžkoviny nebo koupit přesné rozměry v galanterii. To je jen na vás. Pokud si chcete ušetřit složité balení, můžete dárek zabalit do látkové tašky a nahoře zavázat mašlí jako pytlík anebo použít samotné stahovací pytlíky na menší dárky. Látky mají navíc tu výhodu, že obsahují stejné množství skvělých designů jako balicí papíry. Pokud chcete být kreativní ještě víc, můžete si nechat látku potisknout vlastním designem. Navíc můžete někomu nechat vyrobit na zakázku triko a do něj zabalit další dárek. Jak kreativní!

S dalšími zajímavými tipy vám poradí naše články Jak zabavit děti během deštivého dne a Nadměrná spotřeba mikrotenových sáčků a jejich alternativa.

Fotografie