Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Doplňky

Proč řešit stínění na zimu

Stínění v zimě má několik významných funkcí a pozitivních dopadů, zejména v kontextu budov, zahrad a venkovních prostor. Níže jsou uvedeny některé klíčové aspekty významu stínění v zimě.

Jak vybrat doplňky na chalupu?

Chalupa či chata jsou místem, kam si jezdíme odpočinout, kde chceme mít klid, užívat si přírody, nic neřešit a zbavit se stresu. Proto by i prostředí v chalupě mělo být příjemné a pomoci nám relaxovat.

4 body, které vám pomohou vybrat ten nejlepší stan

Stanování je skvělý prostředek, jak strávit noc v přírodě nebo ušetřit za nocleh při cestování. Výběr správného stanu vám značně ulehčí a zjednoduší pobyt v přírodě a možná vás překvapí, z kolika různých typů stanů v současné době máte na výběr. Jak se v široké nabídce neztratit, vám poradíme v dnešním článku.

Jak vybrat batoh na jednodenní výlet

Na jednodenní výlet nepotřebujete mnoho věcí, ale i tak je musíte někam uložit. Skvělým řešením je batůžek o objemu 10 – 30 litrů, který je pro tyto výlety jako stvořený. Na pultech obchodů najdete spoustu batohů, ale jak vybrat ten pravý? S tím vám dnes poradíme.

Ekologické balení dárků

Všechny dárky už máte doma a teď zbývá ta nejtěžší část. Zabalit je. V dnešní době, kdy se snažíme ekologii co nejvíce pozvednout, bychom měli na ekologii myslet i při balení dárků a neutrácet tak nesmyslné částky za balicí papír, který se v závěru stejně recykluje. Pokud se podíváte doma, zjistíte, že zabalit dárky lze téměř do čehokoliv.

Muňa muňa

Muňa muňa, latinsky Minthostachys setosa, je jedním z mnoha darů jihoamerických And. Připomíná naši českou meduňku a její účinky jsou přímo zázračné. Má blahodárný vliv na lidský organismus –funguje jako prevence a pomáhá léčit řadu onemocnění. Setkat se s ní můžeme pod řadou názvů.

Nadměrná spotřeba mikrotenových sáčků a jejich alternativa

Mikrotenové sáčky, kdo by je někdy nepoužil? Jejich produkce i spotřeba je však nadměrná, takže se stále častěji hledají alternativy, kterými mohou být kompostovatelné nebo po domácku vyrobené sáčky. Pojďte se s námi na tuhle problematiku podívat blíž.

Jak pečovat o kytaru

Pokud si koupíte hudební nástroj (nebo ho dokonce zdědíte), je dobré se o něho naučit pečovat. Budeme se dnes bavit o péči o kytaru. Předpokládejme, že to je kytara hraná, žádný historický kousek, který je jen na okrasu.

Švýcarská přesnost v kotevní technice

Je to již mnoho let, co se i na český trh dostala poctivá kotevní technika švýcarské značky Mungo. Ta se pyšní padesátiletou tradicí a především pak také tolik vyhledávanou kvalitou. Proslulé jsou hlavně jejich ocelové kotvy do betonu, které jsou vhodné jak pro předsazenou montáž, tak i pro montáž průvlečnou. Různá délka a také průměr jednotlivých kotev umožňují kotvení s různými užitnými délkami i únosností. Další výhodou této kotvící techniky je to, že jejich kotvy mají na těle rysku, díky které snadno ověříte, zda je připravená díra již dostatečně hluboká. Ryska totiž musí být vždy na úrovni betonu nebo nad ní, jinak by totiž kotva neměla požadovanou únosnost.

Jedinečné vlastnosti netkané textilie - ideální pro oděvní průmysl

Ačkoli je technika kladení vláken, jejich proplétání a spojování lidstvu známá už po několik tisíciletí, teprve ve druhé polovině prodělal tento materiál skutečný rozmach. S průmyslovou výrobou netkané textilie se začalo před zhruba šedesáti lety a dnes se produkce různých typů této látky počítá na miliony tun ročně. V České republice se její výroba blíži dvěma stům tisícům tun ročně. Čím je pro odběratele tak atraktivní?