Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak zabavit děti během deštivého dne

Společné vaření

Tato aktivita má úspěch především u menších dětí. Stačí, když dítě podává brambory na loupání a na krájení a hned má úsměv na tváři, protože se cítí být dospělé a užitečné. Určitě zkuste upéct dort, nemusí se hned jednat o marcipánové dorty ale takový nepečený dort se zakysanou smetanou, piškotem a ovocem bude mít velký úspěch. Obzvlášť lízání mísy od krému.

Prstové barvy

Oblékněte ratolest do oblečení, které může zničit - nejvhodnější je například triko, které už sami nosit nebudete. Dítě bude mít volný oděv, který může zničit a nikdo se nebude zlobit. Dnes se prodávají prstové barvy, které jsou vodou smývatelné. Dítě si užije plno zábavy a navíc budete mít krásnou památku.

Modelína

Modelína má úspěch u všech dětí - je to klidná aktivita, rozvíjející tvořivost dítěte. Dnes můžete koupit modelínu s různými doplňky. Přístroje na tvoření dortů, přístroje na tvoření těstovin, modelína jako u zubaře a podobné pomůcky k tvoření.

Co dům dal

Zapojte fantazii a nechte dítě smíchat například čočku s moukou. Dítě má následně za úkol přesít mouku tak, aby v cedníku zbyla pouze čočka.

Přestavte dětský pokoj

Dejte se do úklidu, nepotřebné věci vytřiďte. Dítě může vytřídit hračky a vy mezitím můžete vytřídit oblečení. Zkuste si s dítětem udělat hezkou chvilku a přestavte pokoj. Dítě si může říct, kde by chtělo mít který kousek nábytku. Proistor kolem nás je odrazem nás samých.

Čtení knížek

Travte čas společně. Sedněte si a přečtěte si některé knížky. Pokud dítě ještě neumí mluvit, ukazujte obrázky, buďte aktivní, ptejte se, kde je jaké zvířátko a podobně. Pokud již umí dítě mluvit, ať vám převypráví příběh, který mu čtete. Pokud již umí číst, nechte ho přečíst vám několik vět.

Zahrajte si společně deskovou hru

Největším parťákem pro deštivé dny jsou deskové hry. Vyberte hru, která je vaší oblíbenou a hrajte. Na trhu se objevuje řada deskových her, které jsou pro děti velmi atraktivní. V dnešní době jsou lze zakoupit velmi krásné hry s příběhem, které nadchnou i rodiče.

Tipy s prostěradlem

Udělejte si společně bunkr, nanoste si dovnitř dobroty a hračky a společně si hrajte uvnitř. Můžete s dětmi a barvami na textil vyzkoušet i batiku a mít bunkr barevný.

Jaké aktivity s dětmi podnikáte vy? Věděli jste, že například deskové hry se prodávají pro děti již od dvou let? Podívejte se do nejbližšího hračkářství, kde najdete další inspiraci.

Fotografie