Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Zábavní parky pro děti – zábava a poznání za každého počasí

Proč s dětmi vyrazit do zábavního parku

Do zábavních parků můžete jet z nejrůznějších důvodů. Děti jsou děti a potřebují se vyřádit, a kde jinde se mohou realizovat, aniž by je někdo musel krotit? No přece v zábavném parku, kde je plno skluzavek, nafukovacích hradů a obrovských prolézaček.

Rodiče mohou s menšími dětmi prolézat prolézačky, protože jsou atrakce uzpůsobeny i pro dospělé (pro jistotu se zeptejte obsluhy v konkrétním parku). Nebo mohou usednout v místní kavárničce a starší děti vypustit a sami si užívat klidného odpoledne a nemít výčitky, že potomek doma zahálí.

V neposlední řadě, nabízí parky kryté zázemí a některé také venkovní část s vodními prvky na léto. Můžete tak vyrazit nejen za hezkého počasí, ale také v zimě či dešti. Pokud máte naplánovaný výlet a je špatné počasí, tak vezměte děti vyřádit se sem. Nebudou zklamané.

Z čeho můžete vybírat

Výše jsme zmiňovali zábavní parky s pohybovými atrakcemi, které nadchnou i aktivní dospělé. V těchto parcích můžete strávit klidně celý den, protože je zde hygienické zázemí, klidové zóny i občerstvení. Počítejte však s tím, že většina parků nedovoluje konzumaci vlastních jídel.

Vyrazit lze také za poznáním. Atrakce spojené s vědeckými pokusy populárně naučnou formou obeznámí děti s fungováním základních fyzikálních zákonů. Expozice jsou opravdu zajímavé a jsou obměňovány sezónně, takže například na Halloween najdete strašidelné pokusy.

Velmi zajímavé jsou také atrakce primárně určené pro pohyb. Například trampolínou světy, kde v jednom areálu najdete několik různě velikých trampolín pro děti i dospělé. Tato atrakce je vhodná spíše pro starší děti a na stránkách najdete věkové doporučení. Některé parky v určitých hodinách nepouští malé děti vůbec dovnitř.

Co vzít sebou?

Dětem i sobě oblékněte pohodlné oblečení, které je nebude nikde škrtit. Pro jejich vlastní bezpečí na oblečení nesmí být provázky nebo tkaničky. Zkontrolujte, že před vstupem dítě nemá v ústech žvýkačku.

Ve sportovních centrech jsou k dispozici sprchy a můžete se po řádění osprchovat. V létě jsou otevřeny venkovní atrakce na hrátky s vodou, tak se také vybavte ručníkem a suchým oblečením. Nezapomeňte ani na opalovací krém.

V zábavných parcích obvykle není možná konzumace vlastního jídla a jste odkázáni na místní nabídku. Někde je výběr širší, ale připravte se, že někde prodávají pouze smažené jídlo a ohřívanou pizzu.

Přečtěte si také Přijměte své tělo po porodu nebo Jak zabavit děti během deštivého dne.

Fotografie