Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Přijměte své tělo po porodu

Dejte tělu čas

Vaše tělo se devět měsíců měnilo a připravovalo na porod nového člověka. Vaše tělo zvládlo vytvořit novou bytost a návrat k normálu bude chvíli trvat. Bezprostředně po porodu ztratíte váhu miminka, plodovou vodu, placentu a během prvních dní se také sníží objem krve a zmizí otoky.

Snížení váhy samotné však tělo do normálu nevrátí. Stažení bříška trvá několik týdnů až měsíců. Pokud je břišní stěna oslabená může dojít ke vzniku diastázy (rozestup svalů), která se projevuje povislým bříškem, ale působí také bolesti zad.

Mnoho žen se po porodu upíná na magické číslo na váze, které bylo před otěhotněním. Stejná váha však automaticky neznamená stejné tělo. Po porodu se změní nejen bříško, ale také prsa a některým ženám se viditelně rozšíří boky, takže při stejné váze můžete vypadat poněkud jinak.

Snižte svá očekávání

Spousta žen se po návratu z porodnice vrhne na cvičení, ale nerespektuje jeho změny. První cvičení by mělo být pod dohledem fyzioterapeuta, který zkontroluje diastázu a doporučí vhodné cviky. Fyzičku budujte pozvolna, protože kojení a starání se o miminko je vyčerpávající. Nedostatek odpočinku vám stejně zabrání v progresu.

Stanovte si střízlivé cíle. Zhubnout nabraných dvacet kilo do konce šestinedělí je hloupost a z nedostatku odpočinku a jídla budete akorát vyčerpaná a podrážděná. Začněte pozvolna s krátkými procházkami a postupně přidávejte na délce. Pokračujte ve cvičení od fyzioterapeuta a teprve po nějaké době začněte s intenzivním sportem.

Vyhledejte pomoc

Pokud se vám nedaří zhubnout, tak můžete vyhledat služby nutričního terapeuta a trenéra. Specialista v oboru by měl zohlednit váš stav a vzít v úvahu také kojení, které je náročné na živiny. Pročtěte si recenze na internetu a nejděte si člověka, který je vám sympatický nejen pracovně, ale také lidsky.

Po porodu se také můžete cítit špatně po psychické stránce. Nová životní role, změněné tělo a nevyspání pěkně zamávají s psychikou. Nestyďte se za své pocity a vyhledejte pomoc, protože duševní zdraví se může také odrážet na vašem těle a bránit v hubnutí. Navštívit lze podpůrné skupiny pro ženy ve vašem okolí, psycholožku nebo terapeutku se zaměřením na poporodní traumata.

Přečtěte si také Laserová epilace nebo Každá žena je krásná i bez diet.

Fotografie