Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Připravte se na první táboření s dětmi

Kdy můžeme poprvé vyrazit?

Není stanovena žádná hranice, kdy s dětmi můžete jet pod stan. Vše záleží na konkrétním dítěti a jeho rodičích. Pokud si troufáte spát ve stanu s kojencem, tak vám to nikdo nezakáže. Zajistíte-li veškeré pohodlí a budete-li dbát zásad bezpečnosti, tak si táboření užijete.

Na druhou stranu jsou děti, které se bojí tmy, trpí nočními děsy nebo jim pobyt v noci mimo domov nahání strach. Nenuťte takové děti do spaní pod stanem. Možná to myslíte dobře, ale riskujete vytvoření velkého psychického bloku, který se bude těžko odstraňovat.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Základem je samozřejmě stan, který pojme celou vaši rodinu. Nejčastější konstrukcí je kupole podepřená skládacími pruty. Tyto stany jsou velké a lze je pořídit v rodinné variantě s oddělenými ložnicemi, což se hodí při stanování s většími dětmi, které chtějí spát sami.

Jako další budete potřebovat spací pytel. Pro děti pořiďte rostoucí spacáky, které s vámi zůstanou několik let. Na stanování v létě můžete sáhnout po letním nebo třísezónním spacáku. Zimní spací pytel je zbytečná investice a v létě v něm bude příliš teplo.

Výbornou tepelnou izolaci od země vám poskytne karimatka, kterou můžete ještě podložit celtou. Celtu využijte i přes den, kdy ji můžete roztáhnout namísto deky. Využívají ji také čundráci, kteří nespí pod stanem, třeba se jednou s dětmi vydáte na spaní pod širák a celta vám přijde vhod.

Pro přespávání venku se vám bude hodit pár dalších nezbytností, které v noci jistě oceníte. Může to být baterka či čelovka, kterou si posvítíte na cestu. Přestože už dítě chodí na nočník, tak přibalte nočník, protože se mu možná nebude chtít přes celý kemp na záchod.

Kam na první stanování?

Chcete-li vyzkoušet reakci dítěte na spaní venku, tak můžete napoprvé vyrazit stanovat na zahradu. Komfort domácího prostředí budete mít prakticky nadosah ruky, a přesto si dítě užije atmosféru stanování.

Další možností jsou kempy, které nabízí potřebné zázemí. Dejte si však při výběru pozor, protože není kemp jako kemp. Některé z nich jsou zaměřeny přímo na rodiny s dětmi a nejdete zde potřebné zázemí a v noci je dodržován klid.

Přečtěte si také jaká je Vyjížďka v přírodě nebo článek Ženské kruhy jako návrat k přirozenosti.

Fotografie