Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Dovolená s dětmi - jak si ji užít a nezbláznit se

Kdy vzít dítě na dovolenou

Žádný ideální čas neexistuje. Vše je samozřejmě na rodičích a konkrétním dítěti. Pokud však máte strach jet nebo letět s dítětem kamkoliv a předem očekáváte nejhorší, tak raději buďte doma. Děti, zejména ty malé, přejímají své strachy od rodičů a svým chováním je znervózníte a ve finále si nikdo pobyt neužije.

Některé rodiny se nebojí vzít k moři nebo na delší cesty letadlem malá miminka. Pravdou je, že kojenci obvykle snáší cestu lépe, než batolata. Je velká šance, že let prospí a případný tlak v uších můžete vyřešit kojením nebo podáním umělého mléka z lahve.

Dítě do dvou let nemá v letadle nárok na vlastní sedadlo a ve většině případů vyjde letenka levněji. U většiny nízkonákladových společností však stojí letenka pro dítě do dvou let více než pro dospělého. Můžete vzít také na palubu certifikovanou dětskou sedačku, která vyhovuje letovému provozu, ale musíte jí zaplatit vlastní sedadlo.

S dítětem k moři

Pokud vyberete bezpečnou destinaci a budete dbát na základní pravidla, tak si dovolenou užijete bez zdravotních komplikací. S malými dětmi jsou všeobecně rizikové všechny destinace v rozvojových zemích nebo na místech s hůře dostupnou lékařskou péči. Rozhodnete-li se přeci jenom k takovéto cestě, tak nezapomeňte na očkování a kvalitně vybavenou lékárničku.

V rezortech vám většinou žádné nebezpečí nehrozí, protože k pití je podávána balená voda a je vařeno podle nejvyšších hygienických standardů. Nebojte se obrátit na recepci nebo manažera hotelu a tuto informaci si ověřte i u něj.

Na co nezapomínejte u moře s dítětem:

  • dostatečný pitný režim,
  • ochrana před sluncem (oblečení do vody, krém s UV filtrem, pokrývka hlavy),
  • vyhněte se slunci mezi 11 a 15 hodinou,
  • vybavená lékárnička,
  • nepodávat dítěti ledově vychlazené nápoje,
  • probiotika nejméně týden před odjezdem.

Dovolená přátelská k dětem

Většina bezdětných lidí na své dovolené nerada vidí děti a už v odletové hale protáčí oči, že s nimi poletí malé děti. Snažte se, aby vaši potomci nikoho během letu nerušili a zajistěte klid ostatním cestujícím.

V současné době máte na výběr z mnoha baby friendly hotelů, které nabízí animační programy pro děti už od dvou let (dle konkrétního hotelu). Možná budete mít štěstí na animace v českém jazyce. V takovýchto hotelech jsou na děti připraveni a většina klientů má také děti, takže nehrozí, že budete někoho rušit. Děti si najdou kamarády a vyřídí se na četných atrakcích. Personál je zvyklý na práci s dětmi a v restauracích často najdete i bufetovou nebo servírovanou nabídku jídel přímo pro děti.

Přečtěte si také Vyjížďka v přírodě nebo Ženské kruhy jako návrat k přirozenosti.

Fotografie