Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Předporodní kurz – připravte se s předstihem

Je předporodní kurz důležitý?

Pro mnoho žen je předporodní kurz zbytečnost. Stačí přijít do nemocnice a „ono“ se to už nějak stane. Zdravotníci to přece vše zařídí. Zde bohužel nastává problém. Představy zdravotníků v mnoha případech nemají nic společného s přirozeným porodem a mnoho žen si může odnést nepříjemný zážitek.

Předporodní kurz vás seznámí s průběhem porodu a dozvíte se, co se zhruba v které porodní době děje. Dozvíte se také, jak si můžete ulevit od bolesti přirozenou cestou a jak pomoci miminku na svět. Předporodní kurz vám také dodá odvahu a možná vám napoví, co vlastně od porodu budete chtít.

Na kurz můžete také vyrazit se svým partnerem, který bude vědět, jak se má v porodnici chovat a jak vám může pomoci. Dobře informovaný muž vám může pomoci v komunikaci s personálem a pomoci v zajištění vašich potřeb.

Jaký kurz vybrat?

V současné době najdete mnoho předporodních kurzů. Některé větší nemocnice pořádají předporodní kurzy, kde se seznámíte také s nemocničním prostředím. Velkou výhodou je, že předem víte, co vás na místě čeká. Na druhou stranu se moc nedozvíte o přirozeném porodu.

Na druhém pólu stojí předporodní kurzy, které jsou zaměřeny více alternativně. Dozvíte se z nich o přirozeném porodu, nefarmakologických způsobech tlumení bolesti a dalších metodách k snazšímu vypuzení miminka. Součástí některých kurzů je také je také seznámení s právy hospitalizovaných.

Každá ženy by si na základě svého přesvědčení měla zvolit kurz a posléze i způsob porodu, který jí vyhovuje. Přestože se přirozený porod s minimem zásahů doporučuje, tak některé ženy uklidí přítomnost zdravotníků. Je jen na vás, jakým směrem se rozhodnete vydat.

Kontinuální příprava na porod

Dnes je již běžné, že vás kromě partnera může na porodní sál doprovodit také soukromá porodní asistentka nebo dula. S těmi se můžete setkat již na počátku těhotenství a společně se budete připravovat na porod. Dozvíte se mnoho technik, které vám pomohou, a během těhotenství se stihnete lépe poznat.

Po porodu je také možnost kontroly miminka a pomoci od duly. Pomoc může spočívat v nakoupení, úklidu, citlivé masáži nebo instruktáži v péči o novorozence. Dále lze využít pomoc laktační poradkyně, která vás naučí správnou techniku kojení.

Přečtěte si také, jak probíhá Holistická péče v nemocnicích nebo jak vypadá Senior Park v Olomouci.

Fotografie