Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak vybrat webhosting pro váš web či e-shop?

Co je to webhosting

Webhosting je služba, díky které si pronajmete své místo na internetu. Hostingová služba vám umožní umístit na internet své stránky a nechat je zde online bez nutnosti vlastnit server. Poskytovatel hostingových služeb vám prakticky pronajme část ze svého místa na svém vlastním serveru a web se do něj uloží.

Nejdůležitější parametry při výběru

V současné době je na trhu velké množství různých hostingových poskytovatelů. Můžete si vybrat prakticky jakéhokoliv, ale nenechte se nalákat na první levnou nabídku. Možná ušetříte nějaké peníze, ale ve finále nedostanete příliš kvalitní službu.

Cena

Jednotliví poskytovatelé nabízí webhosting za různé ceny. Mnoho lidí se rozhoduje jen a pouze podle ceny, ale to je chyba. Náklady na měsíc se při různých cenách liší maximálně v rámci desetikorun a to je ve srovnání s funkčním webem opravdu zanedbatelná částka.

Velikost prostoru

Velikost prostoru zvažte podle svých potřeb. Pro velký e-shop budete potřebovat velké množství prostoru. Rozjíždíte-li blog nebo několikastránkový web, tak si rozhodně vystačíte s velikostí do 1GB. Zaměřte se však na velikost prostoru pro e-maily.

Podpora

Pokud máte problém s funkčností stránek, tak potenciální zákazník nakoupí raději u konkurence. Vsaďte proto na hosting s kvalitní podporou 24/7, za kterou sice utratíte o něco více, ale nepřijdete o své zákazníky.

Redakční systém

Některé hostingové služby mají jako součást služby redakční systémy, které ocení méně technicky zdatní uživatelé. Mezi nejpoužívanější redakční systémy patří:

  • WordPress,
  • Joomla,
  • Drupal,
  • Magento.

Vyberte si redakční systém podle svým požadavků a schopností. Některé systémy jsou určeny pro pokročilé uživatele (Joomla) a jiné zvládne i začátečník (WordPress).

Přenos dat

Takzvaný traffic neboli přenos dat je pro poskytovatele nesmírně drahý, proto zavádějí limity na připojení určitého počtu uživatelů a také omezují rychlost zobrazení. Pro pohodlné prohlížení stránek je tento parametr velice důležitý, tak jej důkladně zvažte.

Zabezpečení

Se vzrůstající oblibou internetu roste také množství kybernetických útoků. Dobrý webhosting by v dnešní době měl rozhodně umožňovat provoz domény na zabezpečeném protokolu http, který umožňuje bezpečnou komunikaci mezi návštěvníkem a stránkou.

Zkušební doba

Někteří poskytovatelé nabízí pro své služby zkušební dobu. Vyzkoušejte svého favorita, a když vám nesedne, tak se přesuňte o dům dále.

Přečtěte si také Online podnikání pro začátečníky nebo Jak na homeoffice.

Fotografie