Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Online podnikání pro začátečníky

Kdo může podnikat online?

Online podnikatelem se může stát prakticky každý. Někteří lidé začínají na internetu s přivýdělkem při své práci. Ať už prodáváte výrobky po tisících nebo po pár kusech, tak musíte mít živnostenský list a odvádět daně. V podnikání neexistuje malé množství. Buď podnikáte, nebo nepodnikáte.

Velkou výhodou online podnikání je flexibilita. Práci lze vykonávat kdekoliv, kde je připojení k internetu a v začátcích můžete stíhat i svoje klasické zaměstnání. Kamenná prodejna nabízí své produkty jen na jednom místě, na internetu oslovíte mnohem více lidí. Příležitostí máte plno, jen musíte najít skulinku na trhu a pokusit se ji naplnit.

Vyplatí se to?

Zlí jazykové tvrdí, že podnikání na internetu dnes nemá smysl. Všechno výdělečné už bylo vymyšleno a prakticky není možné přijít s prosperujícím projektem. Pravda je taková, že na internetu i mimo něj existuje spousta služeb a je velmi těžké najít díru na trhu. Není to však nemožné.

Potřeby lidí se neustále vyvíjí, stejně tak doba jde mílovými kroky kupředu a stále je prostor ke zlepšování. Stačí se zamyslet, co chybí vám a naladit se na podobně smýšlející cílovou skupinu. Začněte pracovat na něčem, co na trhu postrádáte a nabídněte to i ostatním. Možná vás zájem překvapí.

Jaká jsou rizika?

Rizika jsou prakticky v každém druhu podnikání. Nejen na internetu. Pokud si založíte živnostenské oprávnění, tak ručíte veškerým svým majetkem, což při krachu firmy může poškodit celou rodinu. Na druhou stranu máte-li vše promyšleno a v případě rizika nepůjdete až na krev, tak s velkou pravděpodobností nepřijdete na mizinu.

Nemáte-li potřebné zkušenosti s vedením účetnictví, tak se obraťte na profesionála. Nemusíte se sedřít z kůže při vypisování daňových přiznání. Delegujte část povinností na někoho jiného a věnujte se činnostem, které mají opravdu smysl a posunou váš byznys dál.

A předávání práce nekončí s účetnictvím. Oslovte člověka na správu sociálních sítí, psaní blogu nebo focení produktů. Na Facebooku narazíte na skupiny, kde se formou barterové spolupráce mění služby za vaše produkty. Takto poměrně levně nastartujete podnikání a ještě se seznámíte s lidmi na podobné vlně.

Život na volné noze

Spousta lidí se vzhlédne v životě na volné noze, který vidí u Insta influencerů. Drahé dovolené a luxusní večeře jsou lákavé, ale sponzorovaný život se povede jen málokomu. Většina podnikatelů musí vynaložit mnoho úsilí, aby firmu rozjela a udržela při životě. Často se to děje i na úkor jejich osobního života.

Fotografie