Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Je pro podnikání lepší notebook nebo stolní PC?

Pohodlné cestování

Co se týče cestování, tak vyhrává notebook na plné čáře. Klasický stolní počítač prakticky nelze převážet nebo to alespoň není pohodlné či praktické. I mezi notebooky najdete rozdíly. Existují kompaktnější přístroje jako stvořené pro cestování. Jejich malé rozměry a lehká hmotnost z nich dělají ideální parťáky na cestování.

Potřebujete-li navštěvovat klienty, chodit na pracovní schůzky nebo se často přesouváte z kanceláře do jiných prostor, tak je notebook to pravé pro vás. Pokud však pracujete převážně z kanceláře, tak můžete využívat klasický stolní počítač se všemi jeho výhodami.

Náročné programy

Některé programy jsou opravdu náročné na výkon a některé notebooky nemusí být dostačující. V tomto případě budete potřebovat kvalitní a výkonný stolní počítač, na kterém rozjedete i náročnou grafiku nebo výpočtářské programy.

Některé firmy nabízejí možnost vzdáleného připojení na server, kde zadáte úlohu a vyřeší ji za vás vzdálený výkonný počítač. Tuhle výhodu bohužel jako podnikatel nemáte, proto zejména v technických profesích myslete na kvalitní a výkonné vybavení.

Finanční náročnost

Pokud srovnáme finanční náročnost, tak se dostaneme prakticky na stejnou částku. Obecně vzato cena počítače roste s jeho výkonností a parametry. Je tedy jedno, jestli tyto atributy máme v notebooku nebo stolním počítači.

Některé značky elektroniky stojí více peněz než jiné. Pokud nejste vyloženě fanda některé značky nebo nemáte veškeré vybavení od jedné značky, tak se poohlédněte po levnější variantě. Nemusíte zbytečně připlácet za logo známé firmy.

Další vybavení

Počítačem vybavení nekončí. Nejspíš budete muset počítat s výdaji na základní programy (kancelářské programy, účetní program, a další dle druhu podnikání) a jinou elektroniku. V každém byznysu se určitě neztratí tiskárna, sluchátka s kvalitním reproduktorem, scanner a nějaké kabely na propojení všeho vybavení.

Možná vám to do začátku přijde jako velká investice, ale nemusíte se bát. Pokud půjde všechno dobře, tak se vám peníze rychle vrátí. Bez tohoto vybavení je podnikání prakticky nemožné a začátek by byl velmi těžký.

Přečtěte si také jak na Online podnikání pro začátečníky nebo Jak na homeoffice.

Fotografie