Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Nářadí, které vydrží

Kvalita vítězí

Dnes jsou obchody plné nářadí a zahradního náčiní. Můžete si zajít do hobby marketu, železářství, nebo si nářadí koupit třeba v supermarketu. Na internetu je tolik e-shopů prodávajících nářadí, že je těžké vybrat si. Proto řada lidí neví, co a jak kupovat. Protože je nabídka zahlcuje, vezmou zkrátka to první (a často to nejlevnější), na co narazí. A to bývá zásadní chyba.

Pokud si totiž koupíte levné nářadí (které navíc market propaguje jako velmi akční nabídku), často spláčete nad výdělkem. Máte sice dvouletou záruku, ale velmi často se stává, že po třech či čtyřech letech nářadí definitivně doslouží. A můžete jít pro nové. Nebo se zničí ještě dřív, reklamace není uznána a můžete jít zase nakupovat.

Hobby nebo profi?

Je velký rozdíl, pokud sháníte nářadí na chalupu, kde ve volném čase něco kutíte a opravujete, nebo jestli s ním pracujete každý den. V prvním případě vám skutečně stačí to levnější – nebude se používat tak často a nejspíš vám tedy i dlouho vydrží. Ale pokud jste řemeslník a pracujete s různými přístroji denně, asi na ně budete mít jiné nároky. Pokud si koupíte vrtací kladivo a po deseti minutách práce vám doslova zmizí několik centimetrů vrtáku, asi ho rovnou hodíte do popelnice a půjdete pro jiné. Proto už při nákupu zvažte, jak kvalitní nářadí potřebujete – a raději investujte do lepšího.

Ověřené značky

Existuje nespočet výrobců nářadí. Někteří se zaměřují na masovou výrobu a prodávají levně. Jiní si svých výrobků hodně cení a při pohledu na jejich cenu možná padáte do mdlob. Ale existují výrobci (a nebudeme jim zde dělat reklamu), u nichž se skutečně vyplatí investovat do kvalitního nářadí. I kdyby mělo stát 20 tisíc korun a u konkurence byste ho pořídili za polovinu. Stačí poptat se lidí, kteří pracují na stavbách a mají s používaným nářadím velkou praxi. Ti vám nejlépe poradí, u koho nakupovat, čemu se vyhnout a jaká cena je adekvátní. A dost možná vám ukážou i své vlastní nářadí, které jim bez problémů slouží už deset, dvacet let a neměli s ním zatím jediný problém. Pak se investice skutečně vyplatí.

V supermarketu ne

Lákají vás akční letáky supermarketů a v nich nabídka úžasně vypadajícího nářadí za příznivé ceny? Pokud chcete kvalitu, raději takový leták rovnou zavřete. Některé druhy se skutečně vyplatí koupit a možná vám vydrží překvapivě dlouho. Ale pokud chcete skutečnou kvalitu, je lepší nakupovat tam, kde se prodává nářadí, ne rohlíky a salám.

Přečtěte si také Jak vybrat kurz sebeobrany nebo Jak vybrat doplňky na chalupu?

Fotografie