Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak vybrat kurz sebeobrany

Pro koho je kurz vhodný

Kurzy sebeobrany jsou vhodné prakticky pro každého. Nejsou omezeny věkem ani pohlavím. Na kurz můžete přihlásit své dítě, které posíláte každé ráno na trénink a máte strach, že na něj někdo zaútočí. Sebeobrana a bojové sporty navíc dítě naučí usměrňovat svoji sílu. Spousta dětí/rváčů se díky bojovým sportům velmi zklidní.

Muži mají v mnoha případech mylnou představu, že se zvládnou ubránit zcela přirozeně a žádný kurz nepotřebují. Možná dokonce cvičí a mají dobrou kondici. Při napadení nebo pouliční rvačce však agresor nebojuje fér a často využívá nebezpečné zbraně. Jak se ubránit těmto praktikám vás naučí kurz sebeobrany.

Asi nejčastější návštěvníky kurzů sebeobrany jsou ženy. Ty se často stávají terčem drobných krádeží nebo také sexuálního násilí. Ubránit se útočníkovi není pro ženu snadné, protože disponuje menší silou. Proto je vhodné, aby žena znala chvaty, které jí dají výhodu.

Kurz na míru

Na internetu najdete nabídku kurzů s různým zaměřením:

  • sebeobrana pro ženy,
  • sebeobrana do města,
  • sebeobrana pro pokročilé,
  • sebeobrana pro děti,
  • kurz emancipační sebeobrany (jak hájit sebe fyzicky i slovně),
  • sebeobrana online,
  • jak používat pepřový sprej,
  • reálná sebeobrana.

Každý kurz má samozřejmě svá pozitiva a svou cílovou skupinu. Kurz pro ženy je zaměřen především na hájení hranic a využití síly útočníka ve svůj vlastní prospěch. Vyberte si správně také úroveň pokročilosti. Pokud už máte základní kurz za sebou, tak jděte na vyšší obtížnost nebo kurz s jiným zaměřením.

Zajímavé jsou výukové kurzy s pepřovým sprejem, protože vlastní jej sice spousta lidí, ale použít správně ne. Přitom správné použití pepřového spreje je rozhodující. Nešikovná manipulace může způsobit poranění bráněné osoby.

Kurzem to nekončí

Kurz sebeobrany je skvělá věc, ale pokud se chcete cítit opravdu v bezpečí, tak zapracujte také na své fyzické kondici. Šikovným chvatem možná zaženete útočníka na útěk, ale v mnoha případech budete muset utéct vy sami. Proto běhejte a pracujte na své rychlosti i vytrvalosti. Pokud se často pohybujete ve městě, tak trénujte právě zde. Vybíhejte schody a nebojte se běhu se zátěží, který vás posune dál. A nezapomeňte, že s rostoucí fyzickou kondicí roste také vaše šance na zdárné odražení útoku.

Přečtěte si také, Co obnáší keramický kurz, nebo náš článek Osvojte si nové dovednosti na kurzu šití.

Fotografie