Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak vybrat sekačku na trávu

Pohon sekačky

Benzínová sekačka

Benzínové sekačky jsou velmi výkonné, ale musíte do nich kupovat benzín. Nutná je taky pravidelná péče o motor.

Akumulátorová sekačka

Akumulátorové sekačky vyžadují vyšší počáteční investici, ale odpadá nutnost kupovat benzín a nemusíte řešit kabely. V případě větší zahrady se určitě vyplatí dokoupit náhradní akumulátor, ať se nezdržujete nabíjením v polovině sečení. Akumulátorové sekačky lze koupit od stejné značky jako jiné nářadí a baterii můžete vyměňovat mezi nimi.

Elektrická sekačka

Elektrická sekačka je levná a nenákladná. Na druhou stranu musíte tahat přívodní kabel a při neopatrnosti hrozí jeho přeseknutí.

Pokud máte menší zahradu, tak nemusíte investovat do benzínové sekačky, která má drahou údržbu. Na velké ploše ji však využijete na 100 %. Rozhodněte se podle velikosti zahrady a podle svých osobních preferencí.

S pojezdem nebo bez pojezdu

Na menší rovné plochy pojezd nepotřebujete. Opravdu jej oceníte na kopcovitém terénu nebo u benzínových sekaček s vyšší hmotností. Pojezd si pochvalují při sečení zejména ženy, protože jim velmi ulehčí práci. Počítejte však, že sekačka s pojezdem je o něco dražší.

Skelet sekačky

Plastové sekačky jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Plast nekoroduje a můžete je omývat vodou. Při najetí na kámen však může dojít k prasknutí skeletu a vystřelený kámen může někoho zranit.

Ocelové sekačky jsou těžké a robustní. Nejsou odolné vůči a vodě a je třeba dbát na správné zazimování v suchu. Jejich tělo je prakticky nezničitelné. Kvůli vysoké hmotnosti se vyrábí ve verzi s pojezdem.

Další parametry

Velikost koše

Veliký koš vám usnadní práci, protože nemusíte chodit neustále vysypávat sesbíranou trávu. Na menší plochy není nutný a velký koš zabere více místa při skladování.

Nastavení výšky střihu

Velmi šikovná funkce, která se hodí pro trávníky po výsadbě. Nastavitelná výška střihu potěší všechny majitele toužící po dokonalém anglickém trávníku.

Skladnost sekačky

Velké sekačky s ocelovým skeletem zabírají mnoho místa. Plastové sekačky jsou o něco skladnější a často mají odnímatelnou rukojeť.

Funkce mulčování

Zajímavá funkce, kdy zahrádkář nemá možnost uskladnit bio odpad. Nasečená tráva se nehromadí v koši, ale je rozsekána na drobnou drť, která je následně vtlačena ke kořenům. Díky tomu je trávník pohnojen a je zabráněno jeho vysychání.

Přečtěte si také Jak vybrat pilu nebo Jak na rekonstrukci bytu pro rodinu se zvířaty.

Fotografie