Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Osvojte si nové dovednosti na kurzu šití

Jak vybrat správný kurz

Kurz vybírejte především podle své pokročilosti. Existují kurzy pro úplné začátečníky, kde se naučíte základní stehy, techniku a osvojíte si práci s látkou. Rozhodně se nesnažte přeskakovat svoji úroveň. Na kurzech pro pokročilé se už základy nevysvětlují.

Najděte si kurz v blízkosti vašeho bydliště konající se v přívětivou hodinu. Na některých kurzech dostanete vše potřebné a jinde zase musíte mít vybavení vlastní. Informujte se u pořadatele, aby nedošlo k nedorozumění.

Existují kurzy, kde se učíte šít od základů a postupně se propracováváte k jednotlivým výrobkům. Jiné kurzy jsou pořádané ve formě jednodenních eventů, kde se naučíte vždy jen jednu věc a tu si následně odnesete domů.

Kde kurzy hledat?

Máte-li ve svém okolí středisko volného času nebo klub, tak se podívejte na jejich stránky. Možná se ve vašem okolí schází kroužek podobně smýšlejících lidí, který přijímá nové členy. Hledat můžete i na internetu a kurzy mezi sebou porovnávat. Přečtěte si pár recenzí a budete vědět více.

Zaměření kurzu

Kurzy mají i svá zaměření. Naučte se šít dámskou módu nebo pánské oblečení. Láká vás vlastní oblečení pro děti? Není problém, i takové kurzy jsou. Nahlédněte na stránky střediska volného času ve vašem městě a najděte si své zaměření.

Možná se časem stanete ve svém oboru mistři a začnete oblékat svoje přátele. Možná budete natolik dobří, že si založíte živnostenský list a budete šít na zakázku, protože poptávka po šitém oblečení stále stoupá.

Kurz spojený se zážitkem

Pokud chcete od kurzu víc než jen šití, tak si můžete najít zážitkové jedno nebo více denní kurzy. Ubytujete se na zajímavém místě a po skončení lekce vyrazíte na prohlídku místního zámku nebo budete mít daný program.

Velmi zajímavé jsou kurzy pořádané lidovými řemeslníky. Máte možnost se setkat se švadlenami, které šijí kroje nebo se zabývají lidovou tradiční tvorbou. Nasajte atmosféru starých časů s podobně smýšlejícími lidmi a věnujte se svým koníčkům naplno.

Kurz jako dárek

Možná čtete tenhle článek a víte, že něco podobného by zaujalo vaši maminku, babičku, manželku či kamarádku. Opatrně se poptejte a možná vaše slova padnou na úrodnou půdu. Kurz šití totiž může být skvělým netradičním dárkem, který se přesně trefí do noty všem milovníkům ročních prací.

Přečtěte si také Co obnáší keramický kurz a Vyzkoušejte si, nejen obrannou střelbu na vlastní kůži.

Fotografie