Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Vyzkoušejte si, nejen obrannou střelbu na vlastní kůži

Také jste si vždycky mysleli, že na střílení ze zbraně není nic zvlášť tak těžkého? Stačí přece pouze namířit a vystřelit. Přesně tak nám to totiž vykresluje téměř každá filmová přestřelka. A právě z toho důvodu si mnoho lidí myslí, že by svého protivníka zasáhli a zneškodnili jedním jediným výstřelem. Bohužel má takový názor nejen většina laiků, ale také i některých lidí, kteří vlastní zbrojní průkaz a samozřejmě i zbraň, ale ve střelbě se neprocvičují.

Praxe je však úplně jiná. Na střelnici má člověk čas, klid a vše co potřebuje k tomu, aby mohl nerušeně zamířit a perfektně zasáhnout cíl. Ve skutečnosti, tedy při reálné situaci, má střelec pouze pár sekund, nebo jen zlomek vteřiny na to, aby bezchybně provedl celou akci.

Jak se ale zdokonalovat v něčem, co si prakticky nemůžete vyzkoušet? Právě z tohoto důvodu vznikly kurzy obranné, bojové a taktické střelby. Obranná, bojová a taktická střelba není jen sportovní disciplína, která dává střelcům možnost naučit se využívat zbraně při situacích, se kterými je možné se setkat. Při nejen obranné střelbě však nejde až tak o špičkovou zbraň, jako spíše o schopnost střelce rychle reagovat a využít své dovednosti pro sebeobranu.

Co se všechno můžete naučit?

Střelecké kurzy vás mohou naučit postupy a techniky střelby s využitím opravdového vybavení, vyvinutého zvláště pro speciální útvary ozbrojených složek. Důraz je kladen zejména na reálnost situací, při kterých vás naučí nejen rychle a precizně reagovat na nastalou událost, ale také bezpečně manipulovat se zbraní.

Kurzy vás mohou tedy připravit na život ohrožující situace, pomohou vám je s přehledem zvládnout. Díky neustálému zlepšování a zdokonalování zmíněných schopností se také můžete posléze účastnit závodů v nejen obranné střelbě, které otestují a zhodnotí, na jaké úrovni je vaše jednání a instinkty.

Nezáleží na vašem pohlaví, zdatnosti, či zkušenostech. Kurzy obranné, bojové a taktické střelby jsou určeny i pro úplné začátečníky. 

Fotografie