Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Kurzy pro děti jsou přínosné, jen když je baví

Kroužky ve škole

Škola by neměla být pouze o učení, ale také o socializaci a zábavě. Poslední dva parametry splňuje velká část zájmových kroužků, které značná část základních škol svým žákům nabízí. Malé děti obvykle kroužky baví, je to pro ně zábava i odpočinek, získají na nich nové znalosti a dovednosti. A rodiče mají jistotu, že jejich potomci jsou v bezpečí a věnují se něčemu přínosnému. Zájmové kroužky mohou mít různou podobu a od klasické keramiky přes hru na flétnu až po sportovní kroužek se mohou dostávat až do modernějších podob jako je třeba kroužek programování, sportovní gymnastiky, hra na náročnější hudební nástroj a další.

Další kurzy pro děti

Kromě zájmových kroužků pořádaných školou existují i takové kroužky, které pořádají různé zájmové organizace nebo společnosti specializující se na dětské kroužky. Takové kurzy pro děti už bývají v mnoha ohledech zajímavější, přínosnější, ale také finančně nákladnější. Dnes je výběr tak rozsáhlý, že pokud se pustíte do studia nabídky zájmových kroužků pro děti, budete žasnout, na jaké všechny kurzy můžete své dítko zapsat a čím mu můžete prospět

Jazykové kurzy jsou úplný základ, ale dnes se dítě na kroužku může učit hrát golf či jiné profesionální sporty, může se věnovat spoustě různých bojových sportů, může se v rámci těchto aktivit stát řezbářem, může pomáhat s péčí o zvířata a tak dále. Nabídka je široká a v jakémkoliv větším městě najdete tolik kroužků, že si z nich vybere každý.

Konzultace s dítětem

Je hezké, že vás zaujal třeba kroužek práce se dřevem. Nebo malířský kurz pro děti. Či nějaký bojový sport. Ale než své dítě nadšeně přihlásíte a pošlete ho na první lekci, měli byste s ním svůj výběr konzultovat. Je nepopiratelné, že pro své dítě chcete to nejlepší a jste ochotni investovat do jeho osobního rozvoje či rozvoje jeho dovedností. Ale pomýšlejte také na to, jakou povahu má vaše dítko, co ho baví, k čemu má vlohy. Nemá příliš smysl nutit ho k činnosti, která ho nebude bavit. Na takový kurz bude dítě chodit jen z povinnosti. A i když se tam možná naučí spoustu věcí, nebude ho to těšit a tyto dovednost a znalosti kvůli tomu možná nikdy nevyužije (protože nebude chtít nebo toho nebude schopno).

Společný výběr

Nejlepší je, pokud budete kroužky vybírat společně. Udělejte třeba nějaký základní předvýběr a pak dítěti ukažte, co vás zaujalo, ať si samo vybere svého favorita. Nebo dva. Pouze pokud dítě od počátku nadchnete pro účast na nějakém kroužku, dá mu tato aktivita maximum.

TOP 10 nejoblíbenějších kurzů pro děti

  1. Programování pro děti - kurzy zaměřené na základy programování jsou mezi dětmi oblíbené. Tyto kurzy vyučují programovací dovednosti prostřednictvím interaktivních her a tvorby vlastních projektů.
  2. Vědecké experimenty - tyto kurzy pomáhají rozvíjet schopnost pozorování, kritického myšlení a lásku k objevování vědeckých principů.
  3. Výtvarné umění - kurzy výtvarného umění jsou ideální pro rozvoj kreativity a výtvarného vyjádření. Děti se učí různým technikám malby, kreslení a modelování.
  4. Angličtina prostřednictvím hry - kombinace výuky angličtiny s hrami a zábavnými aktivitami pomáhá dětem získat jazykové dovednosti bez stresu. Tato interaktivní forma výuky je mezi malými studenty oblíbená.
  5. Matematické výzvy - kurzy zaměřené na matematiku s důrazem na hry a soutěže pomáhají dětem rozvíjet matematické myšlení a logické uvažování. Tyto kurzy často používají soutěživý přístup k učení, což motivuje děti k zdokonalení svých matematických dovedností.
  6. Hudební lekce - hudba přináší radost a rozvoj sluchových schopností. Kurzy hudebního vzdělávání zahrnují učení hraní na nástroje, zpěv a základy hudební teorie.
  7. Jazykové kurzy - ovládání jazyků je v dnešním světě klíčovou dovedností. Jazykové kurzy pro děti jsou často interaktivní, zaměřené na praktickou konverzaci a hry, které pomáhají s rozvojem jazykových schopností.
  8. Robotika a inženýrství - kurzy v oblasti robotiky a inženýrství nabízejí dětem možnost objevovat svět technologií. Děti se učí základy robotického programování a konstrukci jednoduchých strojů.
  9. Taneční a sportovní kurzy - taneční nebo sportovní kurzy jsou oblíbené mezi energickými dětmi. Tyto kurzy podporují fyzickou aktivitu, týmovou spolupráci a zároveň posilují disciplínu.
  10. Přírodní vědy a ekologie - kurzy, které se zaměřují na přírodní vědy a ekologii, inspirují děti k ochraně životního prostředí. Skrze pozorování přírody a vědecké experimenty se děti učí odborným znalostem a odpovědnosti k planetě.

Přečtěte si také Jak vybrat kurz sebeobrany nebo Kurz hry na kytaru – nikdy není pozdě začít

Fotografie