Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Kurz hry na kytaru – nikdy není pozdě začít

Kytarou to začíná

Než se přihlásíte na kurz kytary, tak si ji alespoň zkuste vzít do ruky a zabrnkat na struny. Vlastnit kytaru je základním předpokladem, abyste se na ni naučili hrát, protože většina kytarových škol nebo soukromých učitelů nemá nástroje k zapůjčení, ale potřebujete vlastní. Ale nebojte, není to zas tak velká investice.

Nemusíte si do základu kupovat drahý nástroj. Poohlédněte se mezi svými známými, možná vám ji na prvních pár lekcí půjčí. Spousta je jich také v bazarech. Koupit ji můžete samozřejmě také v obchodech s hudebními nástroji, kde vám rádi pomohou s výběrem a prodají i další potřebné vybavení (struny, trsátko, ladičku).

Online kurzy

Online kurzy kytary jsou v současné době velmi oblíbené. Nemusíte opouštět pohodlí domova a zejména při nepravidelné pracovní době si lekci pustíte v čase, který vám vyhovuje. Danou lekci můžete sledovat několikrát za sebou a pořádně si látku osvojíte.

Na internetu najdete kurzy od soukromých učitelů a dokonce někteří známí kytaristé pořádají vlastní online lekce. Prvních pár lekcí bývá většinou zdarma a snadno zjistíte, zda je kytara to pravé pro vás. Teprve poté se rozhodnete, jestli investujete do celého kurzu.

Na druhou stranu nemusíte bez dohledu učitele vše pochytit. Pokud jste nikdy na hudební nástroj nehráli a nemáte úplně bezchybný hudební sluch, tak jděte raději na první lekci k učiteli, který vám alespoň kytaru pomůže naladit a naučí úplné základy.

Kurz hry s učitelem

Spousta učitelů hudby pořádá soukromé lekce. Výhoda soukromé lekce je absolutní pozornost učitele, který se vám plně věnuje a odpovídá na vaše dotazy. Jakmile vidí nedostatek v technice, tak vás ihned opraví a vy si nezafixujete špatné stereotypy. Na druhou stranu platit soukromé lekce je poměrně drahá záležitost.

Alternativou mohou být kurzy ve skupině, kde je několik studentů na jednoho učitele. Nemáte sice tolik prostoru, ale stále je zachován individuální přístup. Pokud se stydíte hrát před cizími lidmi, tak vám skupinové lekce příliš vyhovovat nebudou. Výhodou je však příznivější cena za hodinu.

Přečtěte si také Jak vybrat turbodmychadlo nebo jaký je Senior Park v Olomouci.

Fotografie