Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Vyberte si šaty, ve kterých zazáříte

Postava typu jablíčko

Postava ve tvaru jablka má dominantní bříško a nohy a ruce jsou poměrně úzké. Snažte se odvést od problematického pasu pozornost hlubším výstřihem do V, protože máte pravděpodobně bujný dekolt, tak to nebude nic obtížného. Skvělou službu odvede tmavší jednobarevný vršek v kombinaci s barevnou sukní.

Přesýpací hodiny

Tvar přesýpacích hodin je podle mnoha lidí ideální postava pro ženu. I při vyšší hmotnosti máte výhodný poměr mezi pasem a boky, což působí velmi esteticky. Můžete si na sebe obléci prakticky jakékoliv šaty. Pokud chcete svoji postavu ještě více zvýraznit, tak sáhněte po šatech s páskem.

Chlapecká postava

Majitelky chlapecké postavy mají ramena stejně široká jako boky a nevýrazný pas. Obvykle bývají štíhlé, ale chybí jim ženské křivky. Štíhlé ženy si mohou dovolit šaty s řasením či nabíráním. Chybějící křivky vytvarujete pomocí korzetu či přepásání.

Obrácený trojúhelník

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku disponuje širokými rameny a poměrně úzkou pánví a boky. Pro vyrovnání vám pomohou barvy. Konkrétně tmavý vršek a světlá sukně bez vzoru. Výstřih do V působí jako jakýsi klín, který rozsekne plnější tvary a odvede pozornost k dekoltu.

Postava jako hruštička

Postava typu hrušky je pro spoustu žen typická. Drobná ramena je třeba opticky rozšířit a odvést pozornost od širších boků a stehen. Můžete sáhnout i po šatech s korzetem, které zvýrazní úzký pas. Sukně naopak volte rovné a bez volánů, ty vám přidají zbytečná kila navíc.

Barvy v hlavní roli

Velkou roli samozřejmě hrají i barvy. Zatímco tmavé barvy vás opticky zeštíhlí, tak světlé mohou pár kilo přidat. Svislé proužky také zeštíhlují postavu a vodorovné ji zesílí. Využijte důmyslně hru barev ve svůj prospěch.

Rozhodujte se také podle svého barevného typu. Zatímco opálenější ženy si mohou dovolit nosit sněhobílé šaty, tak světlejší ženy v nich vypadají mrtvolněji. Najděte si svoji ideální barvu a hrdě ji noste, protože vám dodá sebevědomí.

Dobrá rada na závěr

Šaty musí být krásné na vás. To jak vypadají na ramínku, není rozhodující. Pokud se v šatech dobře cítíte a nosíte je s hrdostí, tak to okolí pozná. Sebevědomí z vás bude přímo vyzařovat, proto zahoďte své obavy a noste šaty hrdě s hlavou vztyčenou.

Přečtěte si také Jaká sukně bude slušet právě vám nebo o tom, že Každá žena je krásná i bez diet.

Fotografie