Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jaká sukně bude slušet právě vám?

Postava typu jablko

Postava typu jablko není mezi ženami příliš oblíbená. Její nositelky nemají příliš výrazný pas a střed těla je zpravidla problematický. Boky a ramena jsou naopak úzká, proto bříško přitahuje velkou pozornost. Naší snahou je jej zakrýt.

Vyhněte se modelům, které zdůrazňují, že nemáte pas. Dejte vyniknout svým štíhlým nohám v kratší sukni nebo odveďte pozornost větším výstřihem. Ideální je mírné rozšířená áčková sukně ke kolenům. Podpořit ji můžete tmavým jednobarevným topem.

Postava typu hruška

Hruštičky mají výraznější boky a stehna, ale jejich pas je obvykle útlý, stejně jako horní polovina těla. Jejich předností je štíhlý pas a dekolt. Odveďte pozornost od problematického zadečku a upozorněte na svoje přednosti.

Vyhněte se nabíraným a řaseným sukním, které zvětšují objem zadečku, a raději vsaďte na očkový střih bez kapes. Co se týče délky, tak sukně by vždy měla končit v nejužším místě vašich nohou, což je opticky zeštíhlí.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Přesýpací hodiny jsou považovány za ideál krásy u žen. Přestože nemusíte být vyloženě štíhlá, tak je vaše postava souměrná a vypadá velmi žensky. Zdůrazněte tvar svojí postavy a hrdě jej noste.

Pro ženy s touto postavou se hodí pouzdrové sukně, nebo sukně s vysokým pasem. Jako jedna z mála si můžete dovolit zasunout tričko za pásek a nechat zdůraznit svůj pas. I zde platí, že sukně by měla končit v nejužším místě nohou, protože nesprávná délka může pokazit celkový vzhled siluety.

Rovná postava

Rovná postava trochu připomíná tvarem chlapeckou postavu. Tyto ženy obvykle nemají žádné křivky a jsou velmi štíhlé. Mohou však být i silnější ženy s rovnou postavou, když je tuk rozložený rovnoměrně. V obou případech je našim cílem vytvořit zdání křivek.

Křivky můžete vytvořit kombinací upnutého vršku a delší volánové sukně – tento způsob je však vhodnější spíše pro vysoké ženy. Menší ženy by měly raději sáhnout po balonových či kolových sukních ve výrazných barvách či vzorech.

Malá rada na závěr

Výběr sukně podle postavy vám může značně ulehčit práci. Pokud se vám líbí sukně, která není doporučena pro vaši postavu, a cítíte se v ní dobře, tak si ji klidně oblékněte. Nosíte-li svou postavu hrdě, tak vám každé oblečení sluší o něco více.

Přečtěte si také, že Každá žena je krásná i bez diet nebo co vám přinese Laserová epilace.

Fotografie