Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Bylinky, které by měla každá žena znát

Bolestivá menstruace

Bolestivá menstruace je nevítaný společník mnoha žen. Připravujte se na její příchod s předstihem a možná nebudete potřebovat tolik léků na bolest. Týden před periodou začněte popíjet třezalku tečkovanou, která obsahuje flavonoidy zmírňující křeče.

Třezalku můžete kombinovat s heřmánkem. Ten také mírní křeče a navíc působí jako velmi mírné sedativum. Menstruační křeče také mohou souviset s nevhodným jídelníčkem. Zařaďte do své stravy dostatek hořčíku, vápníku a nevynechejte ani omega 3 mastné kyseliny.

Nepravidelný cyklus

Zkrotit nepravidelný cyklus vám pomůže kontryhel. V lidovém léčitelství se jedná o jednu z nejsilnějších bylinek na ženské zdraví. Kontryhel nemá nežádoucí účinky a jeho pravidelné popíjení pomáhá ustálit menstruační cyklus a zmírnit jeho bolestivost.

Podpora v šestinedělí

Po porodu se většina maminek snaží kojit. Nejsilnějším prostředkem k navození laktace je kontakt kůže na kůži. Pokud i přesto přetrvávají problémy, tak nasaďte bylinky. Pískavice řecké seno, benedikt lékařský, moringa, jestřabina lékařská podporují laktaci. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim, který je nezbytný pro tvorbu mléka.

Málokterá žena před porodem ví, že zavinování dělohy může být pořádně bolestivé a zdlouhavé. Správné zavinutí můžete podpořit maliníkem, kontryhelem, meduňkou, třezalkou či řebříčkem.

V šestinedělí a při kojení se naopak vyhněte šalvěji a všem druhům máty, protože zastavují laktaci. Využít je můžete při odstavu, kdy potřebujete šetrným způsobem snížit produkci mléka. Stahování prsou obinadlem je dávno překonané, přesto jej mnoho lékařů doporučuje. Bylinky jsou mnohem méně bolestivá alternativa.

Problémy s přechodem

Menopauza neboli přechod je pro ženy velmi náročné období a to psychicky i fyzicky. Celkový stav významně ovlivní celková aktivita, životospráva a genetika. Většině žen se však nevyhnou nepříjemné příznaky v podobě návalů horka, nespavosti, stresu, roztěkanosti a samozřejmě ztráty menstruace.

Pomůžou vám opět bylinky. V období přechodu se spolehněte na třezalku tečkovanou, ploštičku či červený jetel. Odborníci také doporučují obohatit stravu o potraviny s fytoestrogeny jako jsou brusinky, sója nebo právě červený jetel.

Přečtěte si také, že Každá žena je krásná i bez diet nebo jaká je Laserová epilace.

Fotografie