Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Vyznáte se v nebankovních půjčkách?

Není půjčka jako půjčka

Nebankovních společností působí na českém trhu několik desítek až stovek. Některé už jsou známé a zavedené, takže víte, že jim můžete důvěřovat. Neustále ale přibývají i nové, které lákají hezkými sliby a vtíravými reklamami. Když si pak chcete vzít nebankovní půjčku, nevíte, jak si mezi nimi vybrat a podle čeho poznat tu nejvýhodnější. Kdybyste měli všechny nabídky postupně porovnávat, strávili byste nad tím několik dní a nejspíš byste se z tolika čísel dřív zbláznili než abyste si dobře vybrali.

Proto je při výběru půjčovatele ideální použít nějaký internetový srovnávač, který vám po zadání pár základních údajů ukáže, která půjčka a od koho pro vás bude nejlepší. Až si vyberete, ověřte si, zda je nebankovní společnost zaregistrovaná u České národní banky, má platnou licenci a zda má na svém webu uvedeny všechny kontaktní údaje, obchodní podmínky, ceník a další důležité informace – jen podle toho poznáte solidního poskytovatele půjček.

Mikropůjčky

Velmi populárním typem půjček jsou v poslední době takzvané mikropůjčky. Někdy se jim říká také půjčky před výplatou. A už z jejich názvu vyplývá, o co se asi bude jednat. Jde o to, že si půjčíte nízkou částku v řádu jednotek tisíc nebo nanejvýš pár desítek tisíc. Typicky bývá taková mikropůjčka omezena na 30 000 až 40 000 korun. Více vám tímto způsobem nikdo nepůjčí. Typické pro ni je, že doba její splatnosti je 30 dní a nevracíte ji po splátkách, nýbrž celou naráz (plus případné úroky a poplatky). Proto je potřeba dobře si promyslet, jestli za měsíc budete mít na splacení půjčky.

Půjčky bez registrů

Dalším známým pojmem mezi příznivci půjčování jsou takzvané půjčky bez registru. Někdy se jim také říká půjčky pro dlužníky. A jedná se o půjčky, které poskytují jen některé nebankovní společnosti. Proč? Protože jsou určené pro lidi, kteří aktuálně mají nějakou půjčku, ale mají problém s jejím splácením, což už se projevilo i ve speciálních registrech dlužníků (které v Česku mimochodem fungují hned čtyři). A jelikož se tyto záznamy v registrech dlužníků uchovávají tři až čtyři roky, tak hříšníci mají po tu dobu smůlu jak u bank, tak u většiny nebankovních společností. Leckteří poskytovatelé půjček ale negativní splátkovou historii neřeší a půjčí peníze i tak – ale obvykle s mnohem vyšším úrokem i RPSN.

Běžné půjčky

Řada nebankovních společností poskytuje i běžné půjčky, tedy spotřebitelské úvěry. Můžete si od nich půjčit až několik stovek tisíc korun, účel dokládat nemusíte, leckde nepotřebujete ani ručitele. Ovšem dokládáte své příjmy, které musejí být dostatečně vysoké pro schválení půjčky. Pak už se podmínky liší poskytovatel od poskytovatele.

Jaké benefity nabízí nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky poskytují různé výhody. Zde je osm klíčových benefitů, které mohou být spojeny s využíváním nebankovních půjček.

Flexibilita a rychlost - nebankovní půjčky často nabízejí rychlé schválení a vyplacení prostředků. Tím umožňují jednotlivcům a firmám rychle reagovat na finanční potřeby, což může být klíčové při naléhavých situacích.

Širší spektrum schvalování - nebankovní instituce mohou být více flexibilní při schvalování půjček ve srovnání s tradičními bankami. Mají tendenci se zaměřovat na celkovou finanční situaci klienta, ne pouze na kreditní historii.

Přístup pro lidi se špatnou kreditní historií - pro lidi s nepříznivou kreditní historií mohou být nebankovní půjčky dosažitelnější. Některé nebankovní instituce mohou být ochotny poskytnout finanční podporu i jednotlivcům s nižším kreditním skóre.

Možnost specifických produktů - nebankovní sektor může nabízet specializované produkty, jako jsou mikroúvěry, faktoring nebo půjčky na nemovitosti, které mohou lépe vyhovovat specifickým potřebám klienta.

Menší byrokracie - proces schvalování a poskytování nebankovních půjček může být méně náročný na byrokracii než v případě tradičních bankovních úvěrů. To může urychlit a zjednodušit celý proces.

Personalizovaný přístup - nebankovní instituce často nabízejí více personalizovaný přístup ke klientům. Mohou se snažit porozumět individuálním potřebám a nabídnout uzpůsobená finanční řešení.

Konkurence a nižší úrokové sazby - konkurence mezi nebankovními poskytovateli může vést k nabídce konkurenceschopných úrokových sazeb. Některé nebankovní půjčky mohou být cenově atraktivnější než ty od tradičních bank.

Podpora pro podnikatele - pro podnikatele a malé firmy mohou nebankovní půjčky představovat klíčový způsob financování. Rychlý přístup k prostředkům může pomoci v rozvoji podnikání a financování projektů.

Je však důležité být si vědom toho, že nebankovní půjčky mohou mít vyšší úrokové sazby a další náklady, a klienti by měli před uzavřením smlouvy pečlivě posoudit všechny podmínky.

Přečtěte si také Půjčka jako zajímavá investice nebo Spořicí účty – přežitek nebo výhodný finanční produkt?

Fotografie