Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Půjčka jako zajímavá investice

Druhy půjček

Půjčka se dá rozdělit na několik druhů podle několika kritérií. Asi nejčastějším rozdělení je na bankovní a nebankovní půjčky. Bankovní půjčku je poněkud obtížnější získat. Banka si prověřuje vaši bonitu neboli schopnost splácet a ne vás vyhodnotí jako vhodného kandidáta.

V případě nebankovních půjček vaší bonitě nevěnují velkou pozornost. Půjčit si dokonce může i člověk figurující v registru dlužníků. Rychlé nebankovní půjčky jsou velmi oblíbené, protože o peníze zažádáte z pohodlí domova a do pár minut vám přistanou na účtu. Má to, ale několik háčků.

Poplatky spojené s nebankovními půjčkami jsou enormně vysoké a v případě opoždění splátky vám naskakují ohromné penále. Nebankovní půjčka může být dobrým sluhou, pokud s ní umíte nakládat a řádně nastudujete všechny podmínky.

Kdy se půjčka vyplatí

Půjčka se vám vyplatí v situacích, kdy investujete do něčeho, co se vám v budoucnu vrátí. Nemusí jít jen o investice do podnikání, ale také o investování do sebe.

  1. Investice do bydlení

Přestože je situace na realitním trhu poměrně našponovaná, tak se stále vyplatí investovat do vlastního. Zvyšuje se nejen cena nemovitostí, ale také podnájmů. Proto si spočítejte, zda pro vás nemá větší smysl zřízení hypotečního úvěru. Zadlužíte se sice na delší dobu, ale peníze investujete do nemovitosti s vysokou hodnotou.

  1. Vzdělání s budoucností

Jakékoliv zvýšení kvalifikace vám přinese lepší uplatnění na pracovním trhu nebo rovnou nové a lépe placené zaměstnání. Možná vám přijde utrácet za kurz nebo dálkové studium zbytečné, ale v dlouhodobém horizontu má tato investice opravdu smysl.

  1. Lepší podmínky pro práci

S prací souvisí i poslední situace. Pokud podnikáte a víte, že nový stroj vám zvedne obrat, tak do něj investujte. Samozřejmě musí být váš business v zisku. Do této kategorie můžeme zařídit také nákup nového auta, kterým budete jezdit do vzdálenějšího města za lépe placenou prací.

Finanční gramotnost je základ

Půjčka není žádná legrace. Reklamy na nás všude sypou výhody a v tíživé situaci jim snadno podlehneme. Každé půjčce by však mělo předcházet zamyšlení a zhodnocení možností. Pokud nemám nyní na splácení, tak pravděpodobně na tom nebudu příští měsíc o nic lépe.

Nejhorší situace je půjčování si na splacení jiných půjček. Ve finále naskočíte do kolotoče, ze kterého nemůžete ven a skončíte v dluhové pasti.

Přečtěte si také naše 4 tipy, jak zhodnotit peníze nebo se podívejte, jak Na účetní služby chytře.

Fotografie