Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Spořicí účty – přežitek nebo výhodný finanční produkt?

Co jsou to spořicí účty?

Spořicí účet je jedním z běžně nabízených bankovních produktů. Zatímco na běžný účet chodí vaše peníze a můžete s nimi disponovat díky platební kartě, tak na spořicí účet odkládáte své finanční prostředky, s kterými může banka nakládat.

Většina bank nabízí k vedení běžného účtu spořicí účet zdarma, což je samozřejmě výhodné. S penězi můžete operovat v rámci svého internetového nebo mobilního bankovnictví a máte k nim okamžitě přístup. Možná se, ale vyplatí prozkoumat nabídky i jiných bank. Narazíte totiž na zajímavé nabídky.

Proč se spořicí účet vyplatí?

Podle finančních poradců běžný účet slouží k uložení obnosu peněz na aktuální měsíc. S těmi disponujete při platbách a jakékoliv přebytky odesíláte na svůj spořicí účet. V tomto případě nejde ani tak o úroky na spořáku, ale o zabezpečení financí.

Zatímco při krádeži platební karty vám někdo může vyluxovat celý běžný účet, tak spořicí účet je v bezpečí. Na něj si uložte finanční prostředky na zhruba půl roku dopředu, kdyby nastal výpadek příjmů nebo jiné nenadálé problémy.

Jakékoliv další finanční prostředky investujte někam, kde se mají šanci zhodnotit. V současné době je rozumné investovat do podílových fondů nebo nemovitostí. Při nedostatku financí vás podrží šestiměsíční finanční polštář na spořicím účtu a mezitím získáte zpět peníze z dlouhodobých investic.

Jak vybrat spořicí účet?

V současné době je na výběr z mnoha finančních produktů od různých bank. V první řadě se podívejte na nabídku své vlastní banky, protože je pohodlné přeposílání peněz v rámci jednoho internetového bankovnictví. Nezůstávejte však nutně u ní, protože jinde můžete získat mnohem více.

Co se týče jednotlivých nabídek, tak v čase se úroky mění a nemá smysl popisovat konkrétní produkty, ale všeobecně vybírejte podle těchto kritérií:

  • Vedení účtu zdarma
  • Bez poplatků
  • Snadný přístup k financím
  • Výhodný úrok

Každou nabídku důkladně zvažte. Možná narazíte na vysoký úrok, ale musíte si započítat i případné poplatky, které jeho výhodnost značně sníží. Jakékoliv absurdní poplatky jsou zbytečné a vždy je lepší zvolit banku, která si neúčtuje peníze za kde co. Pokud u své banky platíte za vedení běžného účtu, výpisy, výběry z bankomatů, tak spojte hledání spořicího účtu s hledáním nové banky pro vedení běžného účtu zdarma.

Přečtěte si také 4 tipy, jak zhodnotit peníze nebo Na účetní služby chytře.

Fotografie