Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

4 tipy, jak zhodnotit peníze

Poraďte se s profesionálem

Nerozumné investice vám v lepším případě nebudou vydělávat a v horším případě začnou ztrácet na hodnotě. Při veškerých investicích je nutno zvážit počáteční výdaje (vklad, nákup nemovitosti, poplatky) a jaký bude očekávaný zisk. Při současné hodnotě inflace si vyberte produkt nebo odvětví, kde zisk převýší výši inflace.

Pokud si nejste jisti, jak své peníze nejlépe zhodnotit, obraťte se na finančního poradce. Jejich služby jsou obvykle zdarma, mají provize z uzavřených smluv. Než svěříte svoje životní úspory do cizích rukou, ověřte si na internetu recenze daného poradce. Oslovte klidně více poradců a spolupracujte s někým, komu opravdu důvěřujete.

  1. Investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí je dlouhodobá jistota. Nejlepší variantou je samozřejmě nákup bez hypotéky. Pokud nebudete mít zrovna v bytě nájemníka, tak vás nemusí trápit splátky.

Investicí je také koupě vlastního bydlení. Ta se spoustě lidem vzdaluje, protože je třeba mít našetřeno 20 % z hodnoty nemovitosti a je posuzována bonita žadatele.

  1. Zajímavé finanční produkty

Spořicí účty jsou velmi oblíbené, ale nejsou určeny primárně k zhodnocení úspor. Finanční poradci doporučují k běžnému účtu zřídit i spořicí, kde si uložíte peníze na tři až šest měsíců dopředu. Další úspory investujte lépe.

Stavební spoření je zajímavé díky podpoře od státu. Pro zisk státní podpory je nutné dodržet vázací lhůtu, která bývá obvykle 6 let. Při dřívějším vypovězení smlouvy musíte podporu vrátit. Během jednoho kalendářního roku můžete získat maximálně 2 000 korun. Nejde o malou částku, ale vklad se úročí stále stejně bez ohledu na jeho výši. Po několika letech přestává být stavební spoření výdělečné a je lepší peníze převést jinam.

  1. Méně tradiční investice

Méně tradiční investice potřebují znalost dané problematiky. Investiční alkohol, doutníky, víno, umění, zlato a další jsou bezpochyby zajímavé. Ale bez znalostí snadno koupíte bezcennou věc, která vám do budoucna peníze nepřinese, a vy přijdete o počáteční vklad.

Než se pustíte do alternativních investic, udělejte si průzkum trhu nebo se poraďte s odborníkem na danou problematiku. Jeho rada samozřejmě nebude zdarma, tak si ji připočtěte ke startovacím nákladům.

  1. Podílové fondy

Investice do podílových fondů vyžadují diversifikaci portfolia. Laik bez finančního vzdělání těžko zhodnotí situaci na trhu, proto i v tomto případě doporučujeme kontaktovat finančního poradce se zaměřením právě na investici do fondů.

Přečtěte si také naše články Vyzrajte na účetnictví jednou pro vždy a Na účetní služby chytře.

Fotografie