Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Na účetní služby chytře

Využívat účetních služeb je v dnešní době téměř nezbytnost nejen pro firmy, ale už i pro drobné živnostníky. Byrokratická zátěž ze strany státu se stále zvyšuje, stále se mění zákony, přibývají povinnosti a nezasvěcenému člověku by se mohlo zdát, že je nemožné vše sledovat, věnovat se práci a ještě k tomu vést účetnictví.

To je dostatečně dobrý důvod, proč začít účetních služeb využívat. Nezkušení podnikatelé si mohou myslet, že se jedná o další zbytečný výdaj, opak je ovšem pravdou. Využívání základních účetních služeb je velmi levná záležitost, rozhoduje ovšem správný výběr. Velké firmy využívají vlastních účetních jednotek, malé firmy a živnostníci to mají mnohem jednodušší. Představíme si nejčastější služby, které účetní firmy a jednotlivé účetní jednotky nabízejí v rámci externích služeb.

Poplatek za doklady

Evidence daňových dokladů je základní účetní službou, která se nejčastěji eviduje podle ceny za doklad. Pokud je cílem prostá daňová evidence, postačí sledovat ceny za doklad a na základě nich se rozhodnout.

Zpracování přiznání

Zpracování přiznání k daním z příjmů, přehledů pro ZP a OSSZ a vyúčtování srážkových daní. To jsou nejčastější noční můry podnikatelů, kteří se kvůli nim často rozhodnou pro hledání účetních služeb. Nechat si zpracovat přiznání od profesionálů je chytrým řešením, které se vyplatí a rovněž dokáže zbavit zbytečného stresu s blížící se povinností odevzdání všech dokumentů. Tato služba je u účetních nejvyužívanější.

Paušál a kompletní vedení účetnictví

Pokud se podnikání nevykonává pouze pro přilepšení, je vhodné přemýšlet o paušálním placení účetních služeb. To může zahrnovat kompletní daňovou evidenci, poradenství, komunikaci s úřady, upozornění na změny, mzdovou agendu, přehledy i daňová přiznání. Tato varianta se vyplatí každému, kdo se potřebuje věnovat své práci a pustit účetnictví z hlavy.

Jednotlivé služby

Pokud si dokážete obstarat většinu účetnictví sami, účetní často nabízí možnost jednotlivých služeb. Kromě zmíněných se může jednat o archivaci dokumentů, audity aj. Při výběru by neměla rozhodovat pouze cena, ale i další faktory, mezi které patří ochota poskytnout poradenství a také vzdálenost. Osobní konzultace jsou mnohdy velmi užitečné a nedokáží nahradit online služby, které aktuálně stále nabírají na popularitě.