Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Jak na pitný režim u dětí

Pitný režim u dětí

Co se týče plně kojených dětí, tak těm stačí i v parném létě mateřské mléko. Pokud kojíte na požádání, nemusíte podávat žádné další tekutiny, protože je miminko přijme z mléka. Jeho složení se mění podle potřeb dítěte.

Batolata a předškolní děti jsou odkázáni na dodržování pitného režimu. Snadno však v zápalu hry zapomenou na své okolí a na pití zkrátka nezůstává čas. Podpořte své dítě a dávejte mu napít. Nezapomínejte hlavně v létě a při náročnějších fyzických aktivitách.

Školáci jsou už zodpovědnější a měli by zvládat dodržovat pitný režim bez připomínání. Zde si spíše dejte pozor na kvalitu a složení pitného režimu. Spousta dětí popíjí přeslazené sycené limonády, které jim nijak neprospívají a snadno strhnou i své vrstevníky.

Jak podpořit pitný režim

Dítě by v první řadě mělo chápat důležitost pitného režimu. Se staršími batolaty nebo předškoláky už můžete probrat základní fyziologii a vysvětlit jim fungování lidského těla. Může to být zajímavé téma, které v dětech probudí zájem o lidské tělo.

Podpořit dítě můžete i desénovou lahví, ze které se dobře pije. Nezapomeňte, že děti jedí očima a to stejné platí i pro pití. Pořiďte mu hrneček a cestovní lahev s oblíbeným dětským hrdinou nebo se zvířátky. Vezměte jej na nákup a nechte dítě vybrat si svoji lahev. Bude z ní mít dvojnásobnou radost.

Co je nejlepší na pití

Nejlepší na pití je samozřejmě čistá voda. Mnoha lidem však nechutná a raději sahají po ochucených alternativách. Ty však obsahují velké množství zbytečného cukru, který může značně zvýšit kalorický příjem. Nejhorší jsou pak kolové nápoje a energetické drinky, které mohou značně ovlivnit aktivitu a spánek dětí.

Nahradit sladké limonády jejich variantami bez cukru není také příliš dobrý nápad. Kalorická hodnota je sice zanedbatelná, ale obsahují velké množství umělých látek a barviv, které nejsou nic zdravého. Některé sirupy a šťávy jsou vyrobeny na přírodní bázi, ale na trhu jich není příliš mnoho.

Pokud dítě nechce pít čistou vodu, tak sáhněte po ovocném čaji nebo jiné nečajové alternativě jako je rooibos nebo medovém keři, které jsou bez kofeinu a přirozeně nasládlé. Pro přirozené ochucení vody lze využít bylinky nebo nakrájené citrusy či jiné ovoce.

 

Přečtěte si také Jak na první příkrmy nebo Jak vybrat první botičky.

Fotografie