Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Monolitické stavby

Mnoho lidí, kteří se v dnešní době chystají postavit nový dům, dává přednost monolitické stavbě před tradiční zděnou stavbou nebo dřevostavbou. Hlavním důvodem, proč dnes lidé volí tento způsob je tepelný komfort, který jim monolitická stavba nabízí. Zejména u pasivních a nízkoenergetických domů izolují monolitické konstrukce od tepla a zvuku.

Betonové konstrukce

Pro stavbu objektů s více podlažími jsou v současné době používané betonové konstrukce. K výstavbě se využívá dvou technologických postupů a to monolitického, který je zhotoven přímo na stavbě a prefabrikovaného tzn. dopravovaného na stavbu z výroby.

Betonové konstrukce nabízejí mnoho výhod. Beton má až 5x větší pevnost než zdivo z tvárnic a zároveň suroviny, ze kterých se vyrábí jsou snadno dostupné na území naší republiky.

Stejně jako každá věc, i betonové konstrukce mají své nevýhody, mezi něž patří především nízký tepelný odpor, velmi pracná výroba bednění pro monolitické konstrukce, a také velmi těžké zvedací mechanismy pro montované betonové konstrukce. Správně provedené bednění výrazně ovlivňuje kvalitu výsledného díla a zároveň díky profesionálnímu provedení ovlivňuje rychlost realizace.

Pokud se rozhodnete použít betonovou konstrukci pro stavbu Vašeho domu, ve výsledku to značně ovlivní vzhled Vaší stavby. Stavba s monolitickou konstrukcí nabízí velké množství tvarových možností. Beton se ve své surové podobě stává v dnešní době čím dál častěji viditelnou součástí interiéru a exteriéru Vašeho domu.

Pokud je monolitická konstrukce správně provedena, stává se dobrým základem pro velmi dlouhou životnost a správnou funkčnost Vašeho domu, ale i větších moderních budov.

Fotografie