Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Ochrana zboží při přepravě jako prevence nepříjemných reklamací

Při každé přepravě zboží je jeho poškození noční můrou snad všech zúčastněných. Kdo by také chtěl obdržet poškozenou objednávku a řešit následnou reklamaci, dodatečné čekání nebo obchodní ztrátu. Bohužel jsou ale škody na zboží, které vznikly z důvodu nevhodného nebo nedostatečného obalu při přepravě a skladování, velmi častým problémem. Nejčastěji je důvodem poškození podcenění fixace či chcete-li stabilizace produktů v jeho vnějším obalu.

Při přepravě i skladování je vždy vaše zboží vystaveno nemalému množství rizik. Trpí různými nárazy, vibracemi, ale i tlakům. Každé brzdění nebo zatáčka můžou způsobit nevratné poškození transportovaného výrobku. Během skladování a manipulace se zbožím zase hrozí pád nebo působení tlaků při stohování zásilek. Vliv na zboží a jejich balení mohou mít i klimatické podmínky.

Aby zboží dorazilo v pořádku, dá se mnoha těmto rizikovým faktorům předejít nebo je alespoň minimalizovat za použití vhodných obalových materiálu. Ty poslouží k ochraně přepravovaného zboží i jeho fixaci a stabilizaci. Pravděpodobnost, že pak budou způsobeny nějaké škody na obsahu zásilky, rapidně klesá.

Co vám tedy může zachránit business a dobré vztahy s klienty? Když eliminujete možnost doručení poškozeného zboží. Jak zaleží na typu a vzhledu zásilky.

Může to být například již pouhá papírová proložka na paletu. Jedná se o hladkou nebo vlnitou lepenku, která je celoplošně pokryta protiskluzným povrchem. Jsou ekologické a kombinují se s mechanickou ochranou produktu. Vhodné jsou především pro kombinaci balení krabic, pytlů, ale i jednotlivých produktů za využití stretch folie s nižší mirkonáží.

Protiskluzná folie je zase výborná pro přepravu kusových zásilek, které nemají pravidelný tvar a nejsou tak zcela rovné. Hodí se navíc i do prostředí, kde je příliš vysoká vlhkost. Protiskluzová folie může být použita v chemickém, potravinářském i strojím průmyslu. Oceníte ji pak zvláště, pracujete-li s barely, kyblíky nebo lahvemi. Pro více členité zásilky zase dobře poslouží kustomizované fixační proklady a různé fixační mřížky.

Fotografie