Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Na co se dívat při výběru hostingu

Budování vlastního webu obvykle souvisí s výběrem poskytovatele hostingových služeb. Ti se od sebe v mnohém liší. Jejich výběr je potřeba nepodceňovat a to obzvláště tehdy, pokud se v jejich problematice příliš nevyznáte. I když je obvykle možné od poskytovatele přejít k jinému, jedná se o zbytečnou komplikaci, které je možné se vyhnout už od začátku. Neexistuje univerzální volba pro všechny, každý uživatel má jiné nároky a proto možnost, která vyhovuje vašemu kamarádovi, nemusí vyhovovat vám. Představíme si základní body, které je vhodné při výběru sledovat.

Ceny za služby

Cenami za služby se řídí především nezkušení uživatelé, ale i to je důležité kritérium. Výběr mezi cenami není těžký, je vhodné zjistit si ceny jednotlivých poskytovatelů u služeb, které chcete využívat a následně je mezi sebou porovnat. To ovšem udělalo mnoho lidí před vámi a cenová srovnání lze sledovat přímo na internetu.

Podpora

Online nebo telefonická podpora je velmi důležitá. Pokud dojde k výpadku webu, nebo k technické závadě, podpora jí může pomoci odstranit. Někteří poskytovatelé mají nonstop technickou podporu, která funguje online i po telefonu. Někteří poskytovatelé mají pouze chat, jiní zase telefonickou podporu, která je omezená. I to lze považovat za důležitý bod výběru.

Výpadky, problémy

Bezproblémový chod webu je jedním ze základních předpokladů kvalitního poskytovatele. Pokud disponuje příliš častými výpadky, může se jednat o zásadní problém, obzvláště pokud chcete provozovat eshop a časté výpadky se projeví na vašich tržbách.

Obnova ze zálohy

Na první pohled nepodstatná záležitost se změní v podstatnou tehdy, pokud si omylem smažete obsah, pokud vám někdo napadne web nebo pokud si ho omylem zavirujete. Většina poskytovatelů provádí zálohy, někteří je dělají denně, jiní například jen jednou týdně, což může být nepraktické, obzvláště u magazínů. Důležitá je zde možnost obnovy webu ze zálohy, zatímco někteří poskytovatelé ji ochotně udělají zdarma, u jiných se to může velmi prodražit.

Multihosting

Multihosting je provozování více domén na jediném účtu, což je při provozování většího množství webů velmi praktické. Pokud tuto službu vyžadujete, je vhodné sledovat, jestli ji poskytovatel nabízí, jaké jsou její ceny a jestli se nabízí i možnost neomezeného multihostingu.

Reference

Poskytovatelé hostingových služeb se snadno porovnávají i podle referencí jejich uživatelů. Existuje pro to nespočet diskuzních fór.

Domény

Nabízí poskytovatel i domény, nebo jen hosting? Jaké druhy domén nabízí? To je potřeba zjistit jako jednu z hlavních informací.

Funkce mailu

Mít email na vlastní doméně je snem mnoha lidí, obzvláště u firemních webů to působí profesionálně.

Subdomény

Možnost subdomén nenabízí každý poskytovatel, pokud jsou vaším cílem weby třetího řádu, nejprve si ověřte, zda se vám tato možnost nabízí.

Databáze a datový prostor

Datové prostory jsou jedním z důležitých kritérií, stejně tak jako databáze. Pokud budete provozovat web s redakčním systémem, tak se bez databáze neobejdete.