Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Snubní prsteny

Svatební přípravy v sobě zahrnují dvě roviny. Jednak sebou přináší potěšení z přicházející milé rodinné události, ale také spoustu organizace a možná i drobných pochybností a nejasností, jak vše nejlépe vyřešit. Proto, aby váš vysněný den proběhl bez překážek a pro potěchu všech hostů, pomůžeme vám toto velmi krásné období zpříjemnit výběrem snubních prstýnků pro novomanžele. Snubní prsten je symbolem vaší lásky, oddanosti a zároveň památkou na svatební den, který s vámi trvale zůstává po celý život, jako připomínka vašeho pevného vztahu. Šperk je ozdobou vaší ruky a reprezentuje společný vkus a stylovou vytříbenost.

Snubní prsteny mají v současné době široké rozpětí svého pojetí, od klasických prstenů přes moderní, extravagantní i nadčasové. Samozřejmě záleží na vašem vkusu, jakému snubnímu prstenu dáte přednost, nicméně rádi bychom vám poskytli několik drahocenných rad ohledně jeho výběru.

Jak na výběr snubního prstenu?

Měli byste dbát na to, aby prsteny nebyly příliš vysoké, byly praktické a nepřekážely například při každodenní práci, vaření, zahradničení, sportu, apod. Pokud později zjistíte, že prstýnek nesedí tak jak má, je tu vždy možnost dodatečné úpravy velikosti i jeho šířky.

Snubní prsteny se obvykle vyrábí z 14 karátového zlata, které je nejvhodnější pro výrobu snubních prstenů.

Snubní prsteny ze žlutého zlata

Prsteny ze žlutého zlata provází manželské páry životem již po dlouhá léta a jsou určitou klasikou mezi snubními prsteny. Žluté zlato je symbolem zámožných lidí z vyšší společnosti a působí přepychově. Jejich výběrem neuděláte rozhodně chybu a budou nádherně zdobit váš prsteníček. Jedná se o nejžádanější druh zlata, který je charakteristický teplou barvou a je symbolem stálosti.

Snubní prsteny z červeného zlata

Snubní prsten z červeného zlata vás doslova vtáhne do designového pojetí první republiky a velkého kulturního rozkvětu. V současné době se stává znovu objevenou novinkou předních klenotnických značek specializujících se na výrobu snubních prstenů. Tato verze je vhodnou volbou především pro svoji kvalitu a materiálovou stálost.

Snubní prsteny z bílého zlata

Bílé zlato je zosobněním moderní doby, nadčasovosti a aktuálních trendů v oboru klenotnictví. Snubní prsteny z bílého zlata jsou nejen velmi elegantní, ale působí velmi jemně a zároveň se mimořádně hodí ke všem modním kolekcím a to díky své jednoduchosti. Na druhou stranu mohou působit nepatrně chladně.

Nemůžete se rozhodnou pro jistý druh zlata z čistě jednoho zvoleného materiálu? Proč nezvolit libovolnou kombinaci vybraných materiálů? Toto spojení vypadá vždy zajímavě, nápadně a honosně.

Zdobení

Zaměřte se také na důkladnou úvahu o zdobení prstenů. Šikovní zlatníci jsou schopni vykouzlit řadu dekorů pro vaše snubní prsteny v podobě ozdobných drážek, rytin, plastických reliéfů, ozdobení zajímavou vlnkou, případně s ručně rytými okraji. Velmi netradičně mohou působit snubní prsteny s otiskem prstů novomanželů.

Lesklý nebo matný povrch snubního prstenu?

Je dobré si též rozmyslet, zda budete mít zájem o lesklý nebo matný povrch, případně o jejich kombinaci. Pro ještě vyšší efekt a lesk je možné prsten ozdobit vsazenými drahými kameny, nejčastěji v podobě diamantu nebo kubického zirkonu.

V minulých dobách bylo zvykem, že se oba partneři museli shodnout na konkrétním modelu snubního prstenu. Dnes je již možné zvolit rozdílné pojetí pro ženu a pro muže, což umožňuje volnější výběr. Pánské prsteny bývají často hladké kroužky bez výrazného zdobení. Naproti tomu dámský model může být jeho analogií s výraznějším ozdobením drahými kameny.

Ateliér šperků Ladislav Kouřil je firma z Brna, zabývající se zakázkovou výrobou s více než dvacetiletou tradicí. Jedná se o ryze českou výrobu s precizní prací českých zlatníků. Výroba ručně vyráběných snubních prstenů je prováděna podle individuálního přání zákazníka a nejedná se o sériovou výrobu. Katalog snubních prstenů je k dispozici na webových firemních stránkách snubni-prsteny-lk.cz. Jestliže máte zájem o reálné prohlédnutí či vyzkoušení prstenů nebo o profesionální konzultaci přímo v jejich zlatnictví, budete vřele vítáni, ale nezapomeňte si předem domluvit schůzku.

Přejeme vám mnoho příjemných okamžiků strávených při citlivém výběru jedinečného snubního prstenu pro vás a vaši drahou polovičku.

Fotografie