Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Otoplastika

Otoplastika

Trápí vás vaše nízké sebevědomí pokaždé, když jdete do společnosti a pohledy okolí padají na vaše uši? Už si nevíte rady, jak je skrýt? Existuje jednoduché řešení, které vám může během pár minut pomoci. Nazývá se otoplastika neboli plastika uší.

Spousta lidí se narodí s vrozenou vadou uší. Boltec může být odstátý, mohou se objevit různé nesouměrnosti vlevo a vpravo nebo může být ucho zdeformováno z důvodu nehody. Vady mohou být jednostranné nebo též oboustranné, které bývají nejčastější.

Nespočet lidí se s posměšky díky svému hendikepu setkává již v útlém dětském věku.
Ve vážných případech může vést vada uší až k šikaně. To samozřejmě člověku ubírá na sebevědomí, dostává pocit méněcennosti a tyto pocity si odnáší i dále do dospělosti.
Pro všechny tyto jedince přichází v úvahu právě otoplastika. Plastika ušního boltce se může provádět již u dětí, jedná se o jednoduchý zákrok. Nejvhodnější doba je mezi 7-10 rokem, kdy je dokončen vývin vnějšího ucha. Výhoda zákroku v dětském věku je úhrada pojišťovnou do 10. roku dítěte. Později si hradí plastiku jedinec jako samoplátce.

Zákrok je vhodný téměř pro každého krom lidí s vážnými zdravotními problémy, které by je ohrozily na životě. Provádí se v lokálním umrtvení a trvá kolem hodiny. Nejprve si lékař vše vyměří. Řez vede za ušním boltcem, tudíž vzniklá jizva není příliš viditelná. Následně
se vytvaruje chrupavka do požadovaného tvaru nebo se přitáhnou úpony držící ucho u lebky. Po zašití samovstřebatelnými stehy a modelovacími stehy se uši zavážou mírně elastickým obinadlem. Po dvou dnech je proveden 1. převaz. Za následujících čtrnáct dní druhý převaz, kde se vyndají modelovací stehy, které měly za úkol boltec přidržovat ve správné poloze. Poté 2 týdny je pacient povinen nosit čelenku na uších po celý den. Pak se jeden měsíc nosí pouze na noc.

Bolestivost po výkonu by měla být minimální, dle potřeby se může užít lék na bolest. Jizva se u jednotlivců hojí různě dlouho a po nějaký čas v jejím místě může být snížena citlivost, což je běžné při narušení nervových zakončení.

Vada odstátých uší je pouze kosmetický problém, který ale dokáže spoustu lidí nemile potrápit. Pokud i vy spadáte mezi ně, může vám pomoci a otoplastiku provést například plastická chirurgie paní doktorky Stiborové v Brně. Rádi vám zde poskytnou více informací
a postarají se o vaše nové já. Díky jejich péči se budete mít zase rádi, stejně jako spousta spokojených klientů paní doktorky. Milá slova jednotlivců si můžete přečíst na webových stránkách www.plastika-stiborova.cz.

 

 

Fotografie